Pierścionek zaręczynowy
Canva.com

Pierścionek zaręczynowy - złoto kontra srebro. Co wybrać dla ukochanej?

Kobiety lubują się w różnego rodzaju biżuterii. Niektóre, zwykle miłośniczki klasyki, nie wyobrażają sobie lepszej barwy dla wszelakich błyskotek od złota, podczas gdy te wolące rzeczy nowocześniejsze zwykle zwracają się w stronę srebra, bardziej pasującego chociażby do czarnych skórzanych ramonesek, prostych potarganych dżinsów i białych t-shirtów z nadrukami. A w jakim kolorze powinien być idealny pierścionek zaręczynowy?
Reklama

Jest to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji każdej kobiety. Dla jednej idealnym pierścionkiem będzie więc wyłącznie ten złoty, a dla innej jedynie ten srebrny.

Wyjątkowe złoto

Na białym tle w szeregu ustawione złote pierścionki zaręczynowe z kamieniami
Materiał partnera. Złote pierścionki zaręczynowe w różnych stylach

Złoto to na pewno taka klasyka gatunku. Nie da się znaleźć drugiego tak eleganckiego tworzywa na świecie, tak mocno skojarzonego z ponadczasową modą damską i nieśmiertelną elegancją. Złoto wykazuje się i pięknym wyglądem, i świetną trwałością.

Reklama

W zależności od swojego zabarwienia i tonacji może pasować kobietom o różnych typach urody, albowiem typowe żółte złoto, mocno nasycone, świetnie komponuje się z ciemniejszym kolorem włosów i śniadą karnacją lub opalenizną, podczas gdy to różowe bądź jaśniejsze i delikatniejsze będzie pasować blondynkom o jasnym odcieniu skóry. W razie czego zawsze można też zdecydować się na pierścionek zaręczynowy w kolorze białego złota, który swoją barwą będzie przypominać nieco nowocześniejszą platynę.

Dla kogo srebro?

Zazwyczaj na srebrną biżuterię stawiają natomiast nieco młodsze kobiety. Srebro stało się nieco bardziej popularne dopiero w ostatnich czasach, ale szybko tę popularność zyskało i można wręcz powiedzieć, że zdominowało współczesną modę. Jeżeli w kobiecej szkatułce występują niemalże wyłącznie srebrne dodatki, nie warto proponować jej czegoś w innym (czyli złotym) kolorze. Srebrne pierścionki zaręczynowe również potrafią być eleganckie, ponadczasowe, bardzo trwałe i po prostu piękne. Przyozdobione małymi cyrkoniami albo jakimś innym prawdziwym kamieniem będą skrywać w sobie naprawdę dużą wartość.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama