Pierścionek zaręczynowy
Canva.com

Pierścionek zaręczynowy - złoto kontra srebro. Co wybrać dla ukochanej?

Kobiety lubują się w różnego rodzaju biżuterii. Niektóre, zwykle miłośniczki klasyki, nie wyobrażają sobie lepszej barwy dla wszelakich błyskotek od złota, podczas gdy te wolące rzeczy nowocześniejsze zwykle zwracają się w stronę srebra, bardziej pasującego chociażby do czarnych skórzanych ramonesek, prostych potarganych dżinsów i białych t-shirtów z nadrukami. A w jakim kolorze powinien być idealny pierścionek zaręczynowy?
Reklama

Jest to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji każdej kobiety. Dla jednej idealnym pierścionkiem będzie więc wyłącznie ten złoty, a dla innej jedynie ten srebrny.

Wyjątkowe złoto

Na białym tle w szeregu ustawione złote pierścionki zaręczynowe z kamieniami
Materiał partnera. Złote pierścionki zaręczynowe w różnych stylach

Złoto to na pewno taka klasyka gatunku. Nie da się znaleźć drugiego tak eleganckiego tworzywa na świecie, tak mocno skojarzonego z ponadczasową modą damską i nieśmiertelną elegancją. Złoto wykazuje się i pięknym wyglądem, i świetną trwałością.

Reklama

W zależności od swojego zabarwienia i tonacji może pasować kobietom o różnych typach urody, albowiem typowe żółte złoto, mocno nasycone, świetnie komponuje się z ciemniejszym kolorem włosów i śniadą karnacją lub opalenizną, podczas gdy to różowe bądź jaśniejsze i delikatniejsze będzie pasować blondynkom o jasnym odcieniu skóry. W razie czego zawsze można też zdecydować się na pierścionek zaręczynowy w kolorze białego złota, który swoją barwą będzie przypominać nieco nowocześniejszą platynę.

Dla kogo srebro?

Zazwyczaj na srebrną biżuterię stawiają natomiast nieco młodsze kobiety. Srebro stało się nieco bardziej popularne dopiero w ostatnich czasach, ale szybko tę popularność zyskało i można wręcz powiedzieć, że zdominowało współczesną modę. Jeżeli w kobiecej szkatułce występują niemalże wyłącznie srebrne dodatki, nie warto proponować jej czegoś w innym (czyli złotym) kolorze. Srebrne pierścionki zaręczynowe również potrafią być eleganckie, ponadczasowe, bardzo trwałe i po prostu piękne. Przyozdobione małymi cyrkoniami albo jakimś innym prawdziwym kamieniem będą skrywać w sobie naprawdę dużą wartość.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
pierścionek zaręczynowy w ozdobnym pudełeczku
Pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości i oddania, dlatego wiele osób zastanawia się, ile powinien kosztować, aby był odpowiedni dla tej wyjątkowej okazji. Często panuje przekonanie, że pierścionek zaręczynowy musi być bardzo drogi, aby pokazać wybrance, ile znaczy. Jednak prawda jest taka, że cena pierścionka zaręczynowego zależy od wielu czynników, a najważniejsze jest znalezienie takiego, który pasuje do możliwości finansowych i gustu.
Zaręczyny w domu
Większość mężczyzn planuje zaręczyny ze sporym wyprzedzeniem, bo chce mieć wszystko idealnie zaplanowane, bez ryzyka jakiejkolwiek wpadki czy nieoczekiwanej sytuacji. Wybór restauracji czy ogólnie rzecz biorąc typu wydarzenia bądź po prostu tego, gdzie się ono odbędzie (czyli gdzie padniesz przed ukochaną na kolana) zapewne masz już za sobą, więc pora przejść do ogarnięcia kwestii równie ważnej, a dla wielu kobiet najważniejszej, czyli do wyboru idealnego pierścionka.
Pierścionek zaręczynowy
Na zaręczynach raczej nie powinno się oszczędzać. Ważne jest to, jakie uczucie łączy dwoje osób, jednakże pierścionek zaręczynowy, wręczany ukochanej, ma być jednak symbolem tego uczucia, dlatego raczej nie powinien kosztować 50 złotych i nie powinien zostać kupiony na targu, bądź w zwykłym odzieżowym sklepie czy pospolitym butiku.
Reklama
Reklama
Reklama