Czereśnie
Canva.com

Plamy z czereśni. Tak pozbędziesz się ich w kilka minut

Czereśnie to pyszne owoce, które, niestety, potrafią zostawić trudne do usunięcia plamy. Czy istnieje sposób na skuteczne usunięcie plam z czereśni, nie narażając przy tym materiału na uszkodzenia? Odpowiadamy.
Reklama

Szybkość reakcji jest kluczowa, jeśli chodzi o plamy z czereśni. Im szybciej rozpoczniesz proces usuwania plamy, tym lepsze będą efekty. Najpierw delikatnie usuń resztki owoców z tkaniny, starając się nie rozmazać plamy.

Plamy płukaj pod zimną wodą!

Pod zimną wodą przepłucz plamę od strony odwrotnej do plamy. Dzięki temu przepłukujesz plamę, nie wciskając jej głębiej w tkaninę.

Naturalne środki czyszczące na owocowe plamy

Sok z cytryny jest naturalnym środkiem wybielającym, który może pomóc w usunięciu plamy z czereśni. Namocz plamę, a następnie delikatnie wetrzyj sok w plamę. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Biała sól jest kolejnym naturalnym środkiem, który może pomóc usunąć plamy. Posyp plamę solą, pozostaw na kilka godzin (lub na noc), a następnie spłucz zimną wodą.

Po przeprowadzeniu powyższych kroków, upierz ubranie zgodnie z zaleceniami na metce. Jeżeli plama nadal jest widoczna, powtórz proces.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama