Chłopczyk o ciemnych włosach stoi przed wielką mapą świata na ścianę
Materiał partnera

Podróżuj bez wychodzenia z domu! Mapy na ścianę, które przeniosą Cię w czasie

Mapa to popularna ozdoba w aranżacji pomieszczeń – jest oryginalnym dodatkiem i nowoczesną alternatywą obrazu. Jej urok polega na tym, że zatrzymuje, gdyż trudno przejść obok ekspozycji, na której prezentuje się cały glob. To dekoracja ścienna pobudzająca kreatywność – optycznie „otwiera” małą przestrzeń, ale i umysł. Jak włączyć ją do aranżacji?
Reklama

Jeśli szukasz efektownej dekoracji do salonu, dużego holu czy też gabinetu to mapa świata na ścianę perfekcyjnie się sprawdzi. Jest ponadczasowym dodatkiem, dlatego może być bez problemu wykorzystywana zarówno w nurtach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Producenci map oferują różny charakter ozdoby – od dużych plakatów, przez obrazy, aż do trójwymiarowych wersji z drewna albo metalu. Z łatwością dopasujesz odpowiedni model do urządzanego wnętrza.

Jakie zalety mają mapy ścienne?

Mapa doskonale się wpisuje w podróżniczy motyw dekoracji. Dzięki niej wykreujesz w danym pomieszczeniu klimat egzotyki, tajemniczości oraz ekscytacji. Dekoracja jest niezwykle elegancka i doskonale sprawdzi się w pokojach monochromatycznych czy też minimalistycznych – będzie stanowić przewodni motyw aranżacyjny, wokół którego można zbudować ciekawą bazę oraz przełamać surowość pomieszczenia, tworząc w nim przytulny nastrój.

Reklama

Mapy na ścianę chętnie umieszcza się w gabinetach i biurach, ponieważ podkreślają prestiż wnętrza oraz mocno konotują z odwagą, otwartym umysłem i zdecydowaniem. Ceni się je za edukacyjny aspekt, dlatego tak często zdobią pokój ucznia lub nastolatka. Cały glob na ścianie w postaci ściennej ozdoby może podkreślać pasje podróżnika oraz pomagać mu planować kolejne wyprawy. Taki dodatek codzienne przypomina o wyznaczonym celu, choć dobrze pokazuje też miejsca, w których już byliśmy – najczęściej zaznacza się je małą flagą.

Fakt, że mapy ścienne są wyrazistą dekoracją wnętrza, nie jest jedyną ich zaletą.

Reklama

Dzięki dużym wymiarom produkty stanowią wspaniały „zestaw ratunkowy” w sytuacji, gdy ściana ulegnie uszkodzeniu. Poza tym mapy dekoracyjne są lekkie, nie obciążają więc słabej konstrukcyjnie ściany.

Jakie mapy na ścianę są modne?

Płócienne mapy vintage, mają stonowany i nieco „wypłowiały” charakter, ale idealnie będą komponować się z wnętrzem retro, safari czy kolonialnym. Znów wracają do łask! Dużym powodzeniem cieszą się mapy w formie obrazu czy nowoczesnej grafiki – wyróżniają się pastelową kolorystyką i niezwykłą harmonijnością obrazu. Do wyboru masz wyraźnie zaznaczone kontury kontynentów lub takie mapy, w których obraz jest mglisty i nieostry.

Autorska tapeta z mapą może udekorować całą ścianę, tworząc zaskakujący mural w każdym stylu.

Reklama

Modne są nie tylko kolorowe tapety do pokoju dziecka, ale również stonowane warianty, w których cała tonacja opiera się tylko na 2 lub 3 barwach. Posłużą zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tworzonych w duchu nowoczesnej awangardy. Są idealne na ścianę, przy której stoi biurko lub łóżko.

Dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane mapy w wersji 3D, które zdobią nowoczesne pomieszczenia, choć często spotyka się je w miejscach publicznych – gabinetach, studiach i recepcjach. To drewniane panele, które tworzą ciekawy obiekt na ścianie i do wnętrza wprowadzają naturalistyczne akcenty, jednocześnie ocieplając cały aranż. Do jej wykonania używa się bardzo dobrej jakości drewna, bez słojów czy pęknięć.

Reklama

Poszczególne elementy są wycinane laserowo i naklejane na ścianę, co zmniejsza ilość niepotrzebnych dziur i haczyków.

Na rynku dostępne są także mapy metalowe, złożone jedynie z konturów, które są perfekcyjnym dopełnieniem wnętrz loftowych, ale dużym powodzeniem cieszą się także korkowe wersje. Dzieci z kolei ucieszą się z papierowej mapy na ścianę, którą mogą samodzielnie pokolorować.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama