Kobieta z prezentem
Canva.com

Pomysły na wielkanocne prezenty dla ekstrawertyków, melancholików i choleryków

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a przed nami ostatnie dni, by zakupić miły podarunek dla swoich bliskich. Jeśli wciąż nie wiecie, co podarować ukochanym osobom, to przygotowaliśmy dla was praktyczny poradnik, co kupić typowym cholerykom, ekstrawertykom, tradycjonalistom oraz analitykom. Cechy charakteru mają ogromny wpływ na zadowolenie z podarowanego prezentu!
Reklama

Temperament, jak i typ osobowości bardzo wpływają na nasze relacje międzyludzkie. Wśród naszych bliskich z pewnością każdy znajdzie kogoś, kto jest bardzo spokojny, buja w obłokach i jest typowym marzycielem lub ciągle szuka nowych wrażeń i przygód. Jeśli poznamy sposób myślenia takich osób, to zdecydowanie łatwiej będzie nam przygotować efektowny prezent, który sprawdzi, że nawet największa maruda się uśmiechnie w te święta wielkanocne.

Prezenty dla osób, które lubią towarzystwo i dla tych, którzy lubią samotność

Prezent
Canva.com
Reklama

Często pytacie na forach internetowych, kto to jest ekstrawertyk i introwertyk, a także w jaki sposób rozmawiać z takimi osobami, aby nie zaburzać ich strefy komfortu. To ważne, aby znać różnice między tymi dwoma typami osobowościami, bowiem różnią się one całkowicie od siebie i wymagają innego traktowania.

Typowy ekstrawertyk bardzo dobrze czuje się w towarzystwie i z dużą łatwością nawiązuje nowe kontakty. To, co nakręca do działania takie osoby to obecność tam, gdzie coś się dzieje. Ekstrawertycy nie lubią nudy, dlatego na Wielkanoc możemy im podarować, np. voucher na wyprawę w nieznane lub przejażdżkę sportowym samochodem.

Reklama

Jazda po torze lub w off-roadowych warunkach z pewnością wyzwoli hormon szczęścia u ekstrawertyka i sprawi mu ogromną przyjemność. Doskonałym pomysłem na prezent dla takich osób jest także wspólne wyjście na paintball, strzelnicę, czy wizytę w escape roomie.

Przeciwieństwem osobowości ekstrawertycznej jest typ introwertyczny. Takie osoby nie potrzebują uwagi, ani uznania innych osób, by czuć się dobrze i zdecydowanie dużo bardziej wolą kameralne spotkania z najbliższymi, niż głośne imprezy masowe. Wielkanoc to doskonała okazja, aby obdarować introwertyka, np. zaproszeniem na klimatyczną degustację wina lub ekstremalne nurkowanie w jeziorze, czy kamieniołomie. Również dobrym prezentem dla takich osób będzie wizyta w SPA, np. na odprężający masaż.

Reklama

Upominki dla tradycjonalistów i poszukiwaczy przygód

Prezent
Canva.com

Osoby, które są tradycjonalistami bardzo rzadko wychodzą ze swojej strefy komfortu i nie da się ukryć, że nie lubią zmian i niespodzianek. Dlatego, w przypadku osób ceniących tradycję możemy pokusić się na symboliczny, klasyczny pomysł na prezent w formie kolacji dla dwojga w wykwintnej restauracji. Tradycjonaliści cenią także praktyczne prezenty, dlatego pomysł na wspólny kurs kulinarny lub fotografii będzie jak najbardziej wskazany.

Reklama

Osoby, które są otwarte na nowe doświadczenia i stawiają na ekstremalne przeżycia z pewnością ucieszą się z pomysłów, które zawierają dawkę emocji i unikalności. Takie typy osobowości wprost uwielbiają robić coś po raz pierwszy i w każdej czynności szukają wyzwań oraz przygód. Idealny pomysły na prezent to, np. kurs kitesurfingu, wspinaczka sportowa, skok na bungee lub spadochronem. Te podarunki z pewnością wzbudzą duża zainteresowania, a może nawet będą początkiem nowej, życiowej pasji.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama