Dziecięce rączki bawiące się kolorowymi klockami jako doskonałym prezentem na roczek
Materiał partnera

Prezent na roczek – co wybrać?

Pierwsze urodziny to ważna uroczystość w życiu dziecka i jego rodziców. Mimo że maluch jeszcze do końca nie wie, co się dzieje, to rodzina i najbliżsi chcą uczcić tę wyjątkową okazję. Rodzice najczęściej okazji pierwszych urodzin urządzają przyjęcie i zapraszają najbliższe osoby. Goście powinni pamiętać o prezencie dla małego solenizanta. Na roczek warto wybrać prezent, który będzie nie tylko estetyczny, ale i praktyczny, a co najważniejsze – bezpieczny dla malucha.
Reklama

Warto poznać kilka pomysłów na prezenty dla rocznego dziecka, a także dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, wybierając prezent dla maluszka.

Tradycyjne zabawki na pierwsze urodziny dziecka

Są zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody i od lat cieszą najmłodszych. Roczne dzieci na pewno ucieszą się z jeździka, pchacza czy konika na biegunach. To produkty, które nie tylko zapewnią wspaniałą zabawę, ale także wzmocnią mięśnie nóg, pomogą w nauce chodzenia, poprawią koordynację ruchową. Małe dziewczynki na pewno będą zachwycone z lalki, a chłopcom spodobają się duże, plastikowe samochody. Takie zabawki, dostępne m.in. na allegro na pewno szybko się nie znudzą i jeszcze przez kolejne lata będą zapewniały dobrą zabawę.

Reklama

Kreatywne i edukacyjne prezenty

Dziecko, które kończy pierwszy rok życia, zaczyna poznawać świat i najbliższe otoczenie, dlatego warto wybrać prezent, który pozytywnie wpłynie na rozwój intelektualny i sensoryczny maluszka. Doskonałym pomysłem na prezent dla małych dzieci są muzyczne zabawki, puzzle, plastikowe lub drewniane klocki, tablice sensoryczne lub interaktywne książeczki. Tego typu prezenty na pewno zainteresują roczne dziecko, rozbudzą jego kreatywność, a także poprawią zdolności manualne.

Pamiątki

Prezent na roczek to również okazja do wręczenia dziecku pamiątki, do której będzie mógł wrócić po latach. Doskonałym pomysłem na prezent są grawerowane albumy, srebrne lub złote bransoletki, zawieszki lub kolorowe obrazy z imieniem i datą urodzenia dziecka.
Reklama
Można także wybrać figurkę aniołka, która ozdobi pokój dziecka. Pamiątki są nie tylko piękne, ale również cenne i wartościowe dla dziecka, które będzie mogło w przyszłości wracać do miłych chwil.

Zabawki interaktywne

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się zabawki interaktywne, które angażują dziecko do aktywności, wydają dźwięki, reagują na ruchy maluszka. Doskonałym pomysłem na prezent może być interaktywny miś, piesek, kotek, który chodzi, reaguje na dotyk i dźwięki. Kolejna świetna zabawka to stolik edukacyjny. Ma wiele ciekawych funkcji, które zapewnią rozwój funkcji poznawczych. Zabawki edukacyjne i interaktywne świetnie rozwijają wyobraźnię dziecka i zachęcają do zabawy.

Reklama

Prezent na roczek – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo jest kluczowe przy wyborze prezentu na roczek. Dziecko w tym wieku jest bardzo ciekawe, eksploruje świat poprzez dotyk, smak czy zapach. Warto wybierać prezenty dla rocznych dzieci, które są wykonane z bezpiecznych materiałów, wolnych od szkodliwych substancji i ostrych krawędzi. Należy zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa, a także jakość wykonania zabawek. Ważny jest także wiek, dla którego dana zabawka jest przeznaczona. Nie warto wybierać zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci, ponieważ mogą nie zaciekawić malucha.

Przy wyborze prezentu na roczek warto również skonsultować się z rodzicami małego jubilata, którzy mogą podpowiedzieć, jaki prezent będzie najbardziej przydatny.

Reklama

Niektórzy poproszą o oryginalny prezent np. suchy basen, inni będą woleli coś praktycznego np. miękki kocyk, kosmetyki czy fotelik do spożywania posiłków. Jeżeli prezent przekracza możliwości finansowe, można porozumieć się z pozostałym członkami rodziny i kupić jedną, wspólną rzecz.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama