Koktajl na kaca
Canva.com

Przepis na sylwestrowy koktajl na kaca. Wystarczą 4 składniki!

Dobra zabawa nie trwa wiecznie, a gdy ta zabawa jest aż nadto dobra, bardzo często już jej zakończenie zwiastuje wystąpienie późniejszego kaca. Ciężko go całkowicie uniknąć, zwłaszcza gdy miesza się trunki i jeszcze do tego spożywa się je na pusty żołądek, jednakże zawsze można potem, już na drugi dzień, próbować z nim jakoś zawalczyć. Walkę ułatwi na pewno specjalny koktajl na kaca.
Reklama

Przygotowuje się go dosłownie w ciągu krótkiej chwili, co ma znaczenie, no bo przecież gdy człowieka męczy ból głowy i totalne rozdrażnienie, nie ma on najmniejszej ochoty na to, by stać dłużej w kuchni i bawić się w realizację jakichś dziwacznych przepisów.

Jak przygotować koktajl?

Koktajl na kaca
Canva.com

Do wykonania magicznego uzdrawiającego koktajlu na ból głowy, zmęczenie i trawki potrzebne są wyłącznie trzy bazowe składniki, czyli sok z grejpfruta, cytryna oraz kiwi.

Reklama

Jeżeli nie przepada się za aż tak kwaśnymi smakami, można jeszcze użyć trochę czystej wody, a najlepiej niegazowanej wody mineralnej, która przy okazji wprowadzi do koktajlu spore ilości potasu, sodu i magnezu, czyli trzech kluczowych substancji mineralnych. A jak ten koktajl przygotować?

Sprawa jest banalnie prosta, bo wystarczy wymieszać ze sobą mniej więcej szklankę soku z grejpfruta, jedno pokrojone w małe kawałki kiwi oraz kilka plasterków sparzonej wcześniej cytryny. Zbyt kwaśny napój śmiało można rozwodnić przygotowaną wcześniej wodą. Napój na kaca zadziała jeszcze lepiej, jeśli na sam koniec dorzuci się do niego kilka listków świeżej bazylii, która również słynie z pewnych zdolności do łagodzenia objawów nadmiernego imprezowania.

Przygotowana mikstura sama w sobie jest już dosyć smaczna, ale jeśli pije się ją w upalny słoneczny dzień, warto na pewno uzupełnić ją kostkami lodu, aby przy okazji zapewnić sobie solidny zastrzyk orzeźwienia. Koktajl na kaca śmiało można przygotować od razu w większej ilości. Pozwoli to raczyć się nim dosłownie przez cały dzień, aż do usunięcia ostatniego objawu kaca.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama