Rybik cukrowy w przybliżeniu.
Canva

Rybiki w kuchni mogą być prawdziwym utrapieniem. Pomoże... cynamon

Rybiki, nazywane również srebrzykami, to małe, szybko poruszające się owady, które mogą stać się prawdziwym utrapieniem w domu. Właśnie wtedy warto spróbować zastosować naturalne środki, takie jak cynamon, który może okazać się skutecznym sposobem na pozbycie się rybików bez użycia toksycznych chemikaliów.
Reklama

Dlaczego cynamon działa na rybiki?

Cynamon jest przyprawą, która ma wiele właściwości, w tym właściwości odstraszające owady. Jest naturalnym repelentem, który działa na wiele różnych szkodników, w tym na rybiki. Działa na rybiki w sposób nieinwazyjny, nie powodując im krzywdy, ale skutecznie odstraszając je od obszarów, w których jest stosowany.

Jak stosować cynamon na rybiki?

Cynamon w proszku

Najprostszym sposobem na użycie cynamonu na rybiki jest użycie cynamonu w proszku. Możesz posypać cynamonem kąty, szafki, okna, parapety, drzwi, a także wszelkie inne miejsca, gdzie zauważyłeś rybiki. Możesz również posypać cynamonem wokół otworów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych i innych miejsc, przez które rybiki mogą się przedostawać do domu. Cynamon działa jako bariera, która odstrasza rybiki i nie pozwala im się przemieszczać po tych obszarach.

Olejek z cynamonu

Inny sposób użycia cynamonu na rybiki to użycie olejku z cynamonu. Możesz dodać kilka kropel olejku z cynamonu do wody i umieścić ją w sprayu.

Reklama

Następnie spryskaj obszary, w których zauważyłeś rybiki. Możesz również dodać kilka kropel olejku z cynamonu do wody i przetrzeć tym roztworem powierzchnie, na których widziałeś rybiki. Olejek z cynamonu pozostawi zapach, który odstrasza rybiki.

Cynamon w płynie

Kolejnym sposobem na stosowanie cynamonu na rybiki jest użycie cynamonu w płynie. Możesz kupić gotowy płyn z cynamonem w sklepie lub samodzielnie przygotować roztwór z wodą i cynamonem. Następnie za pomocą sprayu lub gąbki nałóż roztwór na powierzchnie, gdzie widziałeś rybiki. Możesz również użyć takiego roztworu do przemywania podłóg, blatów czy innych powierzchni, które są narażone na obecność rybików.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama