Dieta czekoladowa
Canva.com

Słyszałaś o diecie czekoladowej? Brzmi jak spełnienie marzeń każdej kobiety!

Któż z nas nie chciałby czasem jeść czekoladę bez ograniczeń? Okazuje się, że nawet w diecie jest to możliwe. Jak to możliwe? Zdradzamy w naszym artykule!
Reklama

Dieta czekoladowa - zbyt piękne, żeby było prawdziwe?

Dieta czekoladowa polega na jedzeniu czekolady, żeby schudnąć. Brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, ale stoi za tym pewna nauka. Czekolada zawiera dużo antyoksydantów i wykazano, że przyspiesza metabolizm i zmniejsza apetyt. Chodzi o to, że jedząc czekoladę, możesz zaspokoić swój apetyt na słodycze, a jednocześnie schudnąć. Nie ma ścisłych zasad dotyczących tego, ile czekolady można jeść, ale większość ekspertów zaleca spożywanie 1-2 kostek dziennie.

Czy czekolada może być środkiem odchudzającym?

Dieta czekoladowa
Canva.com
Reklama

Wykazano, że czekolada ma wiele zalet zdrowotnych, w tym zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru, a nawet pomaga poprawić funkcje poznawcze. Ale czy może ona również pomóc w utracie wagi? Odpowiedź jest trochę skomplikowana. Czekolada zawiera sporą ilość kalorii, więc możliwe jest, że spożywanie jej w nadmiarze może prowadzić do przyrostu wagi. Istnieją jednak pewne dowody na to, że czekolada może pomóc w utracie wagi.

Jedno z badań wykazało, że osoby, które regularnie jadły czekoladę, były szczuplejsze niż te, które w ogóle jej nie jadły.

Reklama

Uczestnicy badania, którzy jedli czekoladę, mieli również niższy wskaźnik masy ciała (BMI) i obwód talii. Inne badanie dotyczyło wpływu czekolady na apetyt. Naukowcy stwierdzili, że osoby, które jadły czekoladę przed obiadem, czuły się pełniejsze i jadły mniej w czasie lunchu niż osoby, które nie jadły żadnej czekolady. Tak więc, chociaż czekolada nie jest cudownym środkiem odchudzającym, wydaje się, że ma pewne zalety, jeśli chodzi o apetyt i kontrolę wagi. Jeśli chcesz schudnąć, ważne jest, żebyś skupił się na zdrowych nawykach, takich jak stosowanie zbilansowanej diety i regularne ćwiczenia. Jeśli lubisz czekoladę, nie musisz mieć wyrzutów sumienia, że od czasu do czasu sobie na nią pozwalasz.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama