Sposoby na zamarznięte szyby
Canva.com

„Sprytne” sposoby kierowców na zamarznięte szyby. Niektóre mogą zaszkodzić!

Temperatury sięgnęły zera. To już ostatni dzwonek, żeby przygotować się do przymrozków i porannego odmrażania szyb w aucie. Obalamy kilka sposobów, które kierowcy polecają na forach internetowych na zamarznięte szyby.
Reklama

Popularne sposoby na zamrożone szyby

Sposoby na zamarznięte szyby
Canva.com

Jeśli nie należysz do grona szczęśliwców, którzy mają garaż i przeraża Cię perspektywa codziennego odladzania i odmrażania szyb, to podpowiemy Ci, czego nie robić, jeśli nie chcesz zniszczyć szyb oraz karoserii i akcesoriów.

#1 Skrobaczka i zmiotka - przyjaciele samochodziarzy

Wielu kierowców stawia na zestaw must have każdej zimy, czyli skrobaczkę oraz zmiotkę. Oczywiście możemy używać tych akcesoriów, ale tylko zgodnie z przeznaczeniem.

Reklama

Co to oznacza? Skrobaczka powinna być wyposażona w nową i mocną gumę do ściągania lodu, a szczotka powinna być z twardego włosia. Mocne skrobanie starą szczotką może uszkodzić i porysować szybę.

#2 Ocet na zalodzoną szybę? To nie najlepszy pomysł...

Często w poradnikach możecie znaleźć informację, że ocet jest dobry na wszystko. Możemy go swobodnie używać w kuchni, łazience i...

Reklama

do walki z lodem na szybach. To nie do końca najlepszy sposób, bowiem wystarczy odrobina mikstury octowej i uszkodzenie lakieru gotowe! Ocet z łatwością rozpuszcza lód, ale także sprawia, że karoseria szybciej rdzewieje.

#3 Koc na szybę - stary, ale czy dobry sposób?

Kreatywni kierowcy, którzy mają od wielu lat samochód często chcą zaoszczędzić na zakupie specjalnych osłonek na przednią szybę i stosują metodę zakrywania auta kocem. Warto jednak wiedzieć, że mokry koc od śniegu, czy deszczu może z łatwością przymarznąć do szkła lub karoserii, a także, jeśli schowamy go do bagażnika, to będzie źródłem wilgoci. Zamarznięty koc na szybie pozostawi także nitki tkaniny, które będzie trudno usunąć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama