Kac
Canva.com

Sylwestrowy kac - jak pozbyć się go domowymi sposobami ekspresowo?

Najprostszym sposobem na pozbycie się kaca byłoby przyjęcie pewnych środków przeciwbólowych, ale takie pójście na łatwiznę, zwłaszcza jeśli będzie praktykowane regularnie, może zakończyć się uwrażliwieniem organizmu na działanie przeciwbólowych i przeciwzapalnych substancji. A jak pozbyć się kaca bez pomocy kolorowych kapsułek?
Reklama

Oto prosty patent na to, by w ciągu dosłownie kilku godzin stanąć na nogi i znów wrócić do świata żywych

W przypadku gdy po całonocnej imprezie odczuwa się naprawdę silne zmęczenie, ale jednocześnie nie jest ono efektem niewyspania, warto zaserwować sobie jakiś zastrzyk cukru, który automatycznie naładuje organizm dodatkową energią. Ogólnie rzecz biorąc cukier uchodzi raczej za coś złego i powszechnie niezdrowego, jednakże w pewnych sytuacjach nawet on ma swoje zastosowanie. Jest to substancja, która spośród wszystkich składników odżywczych potrafi zdecydowanie najszybciej dodać organizmowi energii. Tę jej cechę można wykorzystać zarówno w trakcie dłuższego uprawiania bardziej wymagającego sportu, jak i na silnym kacu, gdy poziom sił spada niemalże do zera.

Reklama
Leżący na łóżku mężczyzna ma kaca.
Canva

Cukier zaczerpnięty z jakiegoś świeżo wyciśniętego soku albo porządnej garści owoców nie tylko naładuje organizm energią, ale też momentalnie poprawi człowiekowi samopoczucie, co w przypadku silnego kaca ma istotne znaczenie. Niektórzy zalecają łączyć cukier pochodzący z owoców z węglowodanami złożonymi, zdolnymi do zaspokajania apetytu na dłuższy czas i regulowania gospodarki cukrowej. Przykładem takiego pełnowartościowego posiłku będą razowe tosty podane z kawałkami banana i polane sporą dawką płynnego miodu.

Najpopularniejsze sposoby na kaca polegają właśnie na spożywaniu określonych produktów spożywczych lub napojów. Nie da się ukryć, że czasami wystarczy po prostu zjeść coś porządnego, smacznego i zarazem odżywczego, aby poczuć się chociaż trochę lepiej i może też nabrać siły na przetestowanie innych metod na kaca.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama