Kobieta trzymająca waciki do demakijażu w dłoniach
canva.com

Tak powinnaś oczyszczać twarz. Ta metoda jest obłędna dla skóry

Jednym z poważniejszych i tragiczniejszych w skutkach błędów pielęgnacyjnych jest zbyt niska koncentracja na oczyszczaniu twarzy. Niedokładny demakijaż bardzo szybko odbije się natomiast na kondycji i wyglądzie skóry, zwłaszcza jeśli będzie się go bagatelizować w taki sposób dosłownie bez przerwy.
Reklama

A tak naprawdę nigdy nie należy o nim zapominać. Zawsze też należy go przeprowadzać bardzo dokładnie, wykorzystując do tego celu chociażby oleje do demakijażu.

Dlaczego nie warto zapominać o demakijażu?

Oczyszczanie jest zabiegiem przygotowującym skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Pominięcie tego kroku przyniesie odwrotny efekt. Zanieczyszczenia wciąż będą występować na skórze, tak więc połączą się później z substancjami pochodzącymi z kremów czy mleczek. Taka mieszanka nie jest niczym dobrym dla skóry.

Na pewno szybko zatka jej pory i ogólnie ją zapcha, przez co już z samego rana na cerze widoczne będą nowe wypryski, grudki i inne niedoskonałości. A przecież każdy chce się budzić ze świeżą i pięknie prezentującą się skórą.

Reklama

Aby więc już nigdy więcej nie dopuścić do wystąpienia podobnych problemów, należy jak najszybciej przekonać się do przeprowadzania dwuetapowego oczyszczania skóry. Każdym z tych etapów trzeba się zająć oddzielnie i na każdym trzeba się tak samo mocno skoncentrować.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy krok po kroku

Pierwszym etapem jest oczywiście samo zmycie makijażu. Niemalże każda kobieta w dzisiejszych czasach wykonuje go sobie na co dzień, tak więc koniecznie należy pamiętać o tym, by usunąć go jeszcze zanim pójdzie się do łóżka. Najlepiej tak naprawdę zrobić to jednak od razu po powrocie do domu (jeżeli nie ma się zaplanowanych żadnych innych spotkań i wyjść na ten dzień), aby skóra nie była niepotrzebnie obciążana kolorowymi kosmetykami.

Reklama

Olej do demakijażu rozpuści doskonale i puder, i cienie do powiek, i tusz do rzęs, i wszystkie inne kosmetyki z tej grupy. Następnie, gdy makijaż zostanie usunięty, można przejść do drugiego etapu oczyszczania, czyli do mycia buzi. Tutaj warto zastosować jakiś żel z naturalnymi substancjami o neutralnym pH. Wytworzona z niego piana poradzi sobie z doczyszczeniem skóry.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama