Sanseweria na parapecie w doniczce
Canva.com

Te rośliny idealnie sprawdzą się w Twojej sypialni. To naturalny odświeżacz powietrza!

Rośliny domowe stanowią wspaniałą, naturalną dekorację. Dodają wnętrzu klimatu, barw i ciepła. Choć trzeba pamiętać, że w zamian wymagają nieco naszej uwagi!
Reklama

Warto, wybierając kwiaty doniczkowe do mieszkania zapoznać się z tym jakich warunków potrzebują. Istotne może być światło, nasłonecznienie, czy nawet wilgotność powietrza. Podstawową zasadą jest ustawianie kwiatów w pomieszczeniach z dostępem do naturalnego światła i regularne ich podlewanie, ale w tym zakresie według indywidualnych preferencji. Kwiaty doniczkowe odnajdą się w naszych salonach i sypialniach, a nawet kuchniach. Jak się okazuje nie tylko przyozdabiają wnętrza, ale też oczyszczają powietrze i działają kojąco na zmysły!

Sypialnia pełna natury - jakie rośliny pasują do sypialni?

Sanseweria w doniczkach
Canva.com

Jak dowiedziono, znacznie lepiej odpoczywamy i śpimy bliżej natury! Właśnie dlatego, warto rośliny domowe mieć bezpośrednio w swojej sypialni.

Reklama

Dodadzą one aranżacji naturalnego charakteru i sprawią, że będzie ona bardziej przytulna. Wyróżnia się kilka gatunków roślin doniczkowych, które szczególnie sprzyjają odpoczynkowi. Ich magia tkwi, w tym, że wydzielają tlen w nocy i regulują wilgotność pomieszczenia, co może poprawiać jakość snu. Świetnie sprawdza się, a do tego prezentuje Sansewieria Gwinejska. Co, ważne nie jest wymagająca. Podobnie działa i równie ciekawie prezentuje Aloes. Przyjaznym kwiatem doniczkowy okazuje się także bluszcz angielski. Poleca się także do sypialni lawendę i jaśmin.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama