młody pęd draceny wyrastający z łodygi
canva.com

W tej temperaturze najlepiej rosną draceny. Będą soczyście zielone i bujne

Draceny to bardzo popularne kwiaty doniczkowe. Możemy je spotkać w wielu domach. Prezentują się okazale i z pewnością ciekawie uzupełniają aranżacje wnętrz. Wyróżnia się, aż kilkanaście ich gatunków, jednak do domowej uprawy nadaje się tylko kilka z nich.
Reklama

Przede wszystkim różnią się one kształtem i barwą liści oraz pokrojem. Co, ważne mają zbliżone potrzeby i wymagania. Wśród tych popularnych roślin doniczkowych wyróżnia się: dracenę obrzeżoną, odwróconą, wonną, czy też smoczą. To kwiaty długowieczne i bardzo wdzięczne. Jak pielęgnować draceny?

Draceny w Twoim domu: to warto wiedzieć

Istotne dla prawidłowego wzrostu draceny jest stanowisko i temperatura. Najlepiej czują się one w bardzo jasnym, ale osłoniętym przed bezpośrednim słońcem stanowisku. Ponieważ pochodzą z ciepłych rejonów świata, przez cały rok oczekują dość wysokiej, ale zróżnicowanej temperatury. Latem powinna temperatura oscylować dla nich pomiędzy 20, a 25 stopni Celsjusza. Zimą odnajdą się w nieco chłodniejszych warunkach, ale raczej nie powinna ona spaść poniżej 15 stopni, w przypadku niektórych odmian poniżej 12-10 stopni.

Reklama

Co, ważne mają też zbliżone wymagania w stosunku do rodzaju i wilgotności podłoża. Należy wiedzieć, że potrzebują sporo składników odżywczych i dostatecznej ilości wody. Najlepiej sadzić je w żyznej, próchnicznej ziemi i zapewnić stałą jej wilgotność. Do tego warto draceny systematycznie zasilać nawozami wieloskładnikowymi. W sklepach znajdziemy przeznaczone specjalnie dla tej grupy roślin nawozy dla palm, juk i dracen. Ponadto lubią one zraszanie wodą.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama