Zabawy z dziećmi w domu
Canva.com

Zabawy z dzieckiem, gdy za oknem pada deszcz. Wcale nie musicie się nudzić!

Czas na zabawę jest ważny dla dzieci oraz rozwoju ich intelektu i umiejętności. Oto kilka naszych pomysłów na rozrywkę dla dzieci w deszczowy i chłodny dzień.
Reklama

Jeśli musisz zostać w deszczowy dzień z dziećmi w domu, spróbuj zagrać z nimi w karty lub gry planszowe. Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na zachęcenie dzieci do używania wyobraźni i rozwijania zdrowej konkurencji. Gry karciane to również łatwy sposób na zaangażowanie dzieci w dobrą zabawę. Aby wykorzystać energię dzieci, możecie również pobawić się w berka lub chowanego w całym mieszkaniu lub domu. Taka zabawa wyzwoli bardzo dużo radości i pozwoli na rodzinną integrację.

Zabawa z dziećmi w domu

Zabawy z dziećmi w domu
Canva.com

Kiedy na zewnątrz pada deszcz, znalezienie odpowiedniej ilości zajęć, które możecie wykonywać ze swoimi dziećmi, może być trudne.

Reklama

Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym nadal możesz cieszyć się spędzaniem czasu z dziećmi i wcale nie będziecie się nudzić. Możecie spróbować grać w gry takie jak „szpieguję” lub „Simon mówi” lub możecie razem przeczytać książkę. Dużą atrakcją będzie także wspólne gotowanie obiadu albo dekorowanie pysznego deseru, np. muffinek albo ciasteczek z piernika.

Po każdej burzy wychodzi słońce...

Zabawy z dziećmi w domu
Canva.com
Reklama

Gdy skoczy się deszcz za oknem, to warto wyjść na podwórko lub do przydomowego ogródka. Jeśli masz piaskownicę, możesz zamienić ją wspólnie z dziećmi w potężny zamek. Jeśli wolicie jednak zostać w domu, to zawsze możecie również użyć kartonu i taśmy, by stworzyć imponującą twierdzę, w której będą się odbywać rozmowy małych księżniczek i dzielnych rycerzy. Innym świetnym zajęciem w deszczowy dzień jest zabawa z bańkami mydlanymi. Wystarczy połączyć mydło lub płyn do naczyń z wodą i zabawa gotowa!

Nasze top 8 pomysłów na zabawę, gdy pada deszcz

  1. Wspólne robienie makijażu np. kosmetykami dla dzieci lub farbkami do ciała
  2. Zabawa w doktora i pacjenta leżącego na łóżku
  3. Wspólne czesanie włosów i konkurs na najpiękniejszą stylizację
  4. Wspólne malowanie rąk i odciśnięcie śladów na dużej kartce A4
  5. Gry planszowe i gry karciane z nagrodami dla zwycięzcy
  6. Wspólne tańce do ulubionej muzyki
  7. Konkurs na najlepszą przekąskę z trzech składników, np. z owoców lub warzyw
  8. Wspólny wieczór filmowy - bajki mile widziane oraz filmy przygodowe
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama