Wielkanocne dekoracje w stylu vintage
Pixabay.com / Pexels.com

Wielkanocny stół w stylu vintage. Tak możesz podać świąteczne śniadanie

Świąteczny stół w stylu vintage zachwyci twoich gości. Piękne naczynia z kwiatowymi zdobieniami, złoto, srebro i delikatna porcelana świetnie sprawdzą się w towarzystwie wiosennych kwiatów i pięknych pisanek. Zainspiruj się naszymi propozycjami na dekoracje w stylu vintage.
Reklama

Dekoracja wielkanocnego stołu

Wielkanoc to czas, kiedy dużą uwagę przywiązujemy do wystroju naszych mieszkań i  dekoracji stołu. Często mamy ochotę przygotować specjalne dodatki, w wybranym przez nas stylu. Może w tym roku będzie to styl vintage? 

Tradycyjna biała zastawa na wielkanocnym stole
Canva.com

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, dekorując stół w stylu vintage?

Vintage to rozwiązanie dla wszystkich artystycznych dusz, które nie boją się eksperymentów. Ten ciekawy styl, sięgający do przeszłości, daje naprawdę duże możliwości w doborze naczyń, sztućców, filiżanek lub kieliszków.

Reklama

Jeżeli decydujemy się na taką aranżację stołu,  możemy łączyć elementy z różnych zastaw i kompletów, i tworzyć nowe, ciekawe połączenia. 

Porcelanowa zastawa zdobiona efektownym kwiatowym wzorem, obok platerowane sztućce
Pexels.com

Porcelanowa zastawa z klasycznym zdobieniem

Serwis wykonany z białej porcelany będzie świetną bazą aranżacji w stylu vintage. Możemy podać białe porcelanowe talerze ze zdobieniem kwiatowym lub wypukłym wzorem i połączyć je ze szklanymi talerzykami deserowymi i kryształowymi szklankami.

Reklama

Drugi pomysł to zestawienie talerzy z różnych kompletów, które wiele osób posiada w kuchennych szafkach. W takim przypadku warto znaleźć jeden element dekoracyjny, który będzie łączył ze sobą różne przedmioty, np. zdobienie konkretnym kolorem (niebieskim, zielonym, bordowym lub złotym) lub wzorem.  

Do tego oczywiście porcelanowe wazy, misy i sosjerki, które mogą posłużyć do serwowania potraw lub jako oryginalne wazony na wiosenne kwiaty.

Minimalistyczna aranżacja stołu w stylu vintage
Pexels.com

Platerowane naczynia i sztućce oraz koronkowe serwety

Bardzo efektownie na wielkanocnym stole będą prezentowały się sztućce oraz naczynia — półmiski, patery, solniczki, pieprzniczki, mleczniki i cukiernice — wykonane z platerowanego metalu. Takie dodatki nieodłącznie kojarzą nam się z okazami z kredensu prababci. Jeżeli nasze platery straciły połysk, wystarczy przetrzeć je pastą z sody oczyszczonej lub zwykłego proszku do pieczenia, a będą lśniły dawnym blaskiem. 

Aby uzupełnić stylizację w stylu vintage, możemy także użyć koronkowych serwet i bieżników, najlepiej robionych na szydełku.

Reklama

To piękne rękodzieło od razu przenosi nas kilkadziesiąt lat wstecz.

Wielkanocne dekoracje z porcelanowymi figurkami zajączków i bukszpanem
Canva.com

Porcelanowe figurki — kurki, zajączki, baranki

Drobne bibeloty z porcelany kryją się czasem w zakamarkach naszych szuflad — porcelanowe koszyczki, zajączki, kurczątka lub baranki. Jeżeli dysponujemy tymi miniaturkami, możemy poukładać je na wielkanocnym stole lub wykorzystać do stworzenia ciekawych stroików i przybrań — z dodatkiem bukszpanu, barwinka i świeżych kwiatów - hiacyntów, żonkili lub stokrotek.

Reklama
Autor - Miranda Ekiert
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ekiert@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama