Włosy zniszczone
Canva.com

Włosy zniszczone po wakacyjnych wojażach? Odżyw je!

Jak zadbać o włosy po kąpielach w morzu i po silnym słońcu? Chętnie podpowiemy wam, co zrobić, aby włosy znów zyskały dawny blask i były w doskonałej kondycji.
Reklama

Jak odżywić włosy?

Włosy zniszczone
Canva.com

Coraz bliżej jesień, a wy już po wakacyjnych wojażach? Z pewnością wasze włosy już potrzebują regeneracji i równowagi. Wysoka temperatura, kąpiel w morskiej wodzie, a także wilgoć z pewnością osłabiły znacznie wasze włosy. Wiele osób często opala się bez żadnych kremów i filtrów.

W tym czasie zapominamy także o tym, aby zadbać o włosy. Słońce znacznie niszczy włosy i sprawia, że tracą nawilżenie. Promienie UV utleniają melaninę i zmieniają kolor włosów. Spotkanie ze słońcem najgorzej znoszą włosy farbowane i rozjaśniane.

Reklama

Warto wiedzieć także, że włosy po słonecznej lub morskiej kąpieli w słonej wodzie mogą się bardzo odwodnić i wysuszyć. Kombinacja soli morskiej i słońca to bardzo złe połączenie dla włosów. Przed wakacjami najlepiej by było unikać farbowania i nadmiernej stylizacji. Nie zapominajmy o ochronnym olejku przed wyjściem na zewnątrz, np. na plażę. Dzięki tej substancji włosy będą nawilżone, gładkie i w dobrej kondycji na całym wyjeździe.

Co zrobić, aby włosy były piękne?

Włosy zniszczone
Canva.com
Reklama

Jednym z objawów odwodnionych włosów są rozdwojone, przesuszone końcówki. Często można zauważyć, że włosy po dłuższym kontakcie ze słońcem i promieniami UV łatwo się łamią i gołym okiem możemy zauważyć mikrouszkodzenia. Co zrobić, aby szybko i intensywnie odżywić oraz oczyścić włosy?

Warto zastosować mocno oczyszczający szampon, peeling do skóry głowy i wcierkę wzmacniającą. Bez względu na porę roku stosujmy także odżywki z serii domowe SPA. Bardzo przydatne będą tzw. 60-sekundowe balsamy. Takie środki do pielęgnacji włosów łatwo radzą sobie ze zniszczonymi włosami.

Warto także zastanowić się nad stosowaniem w lecie kosmetyków, które będą mniej inwazyjne i posiadają filtry UV. Kosmetyki termoochronne będą prawdziwym zabezpieczeniem przed szkodliwą temperaturą. Powinniśmy po lecie także stosować olejku i serum silikonowe.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama