biały ryż na drewnianych łyżeczkach
pexels.com

Włóż woreczek surowego ryżu do lodówki i zobacz co się stanie

Ryż jest bardzo smaczny i sprawdza się jako dodatek wielu dań. W szczególności świetnie komponuje się z potrawami kuchni azjatyckiej. Okazuje się jednak, że ma także wiele ciekawych zastosowań, które przydadzą Ci się na co dzień. Jakich? Zobacz!
Reklama

Włóż ryż do lodówki i ciesz się z efektu

Nikogo nie dziwi trzymanie ugotowanego ryżu w lodówce. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, żeby zachował on świeżość. Okazuje się jednak, że wiele osób wkłada tam również... surowy ryż! Dlaczego? Jest to rewelacyjny sposób na to, żeby pozbyć się z urządzenia nadmiaru wilgoci, co jest dość częstym i uciążliwym zjawiskiem.

Każdy doskonale wie o tym, że ryż doskonale wchłania wodę. Jest to zatem ekologiczny i naturalny sposób, który pomoże Ci pozbyć się jej nadmiaru z lodówki. Co ważne, jest to również tanie rozwiązanie.

Pamiętaj jednak o tym, aby regularnie sprawdzać stan surowego ryżu, który położyłaś na półce. Niestety, ale kiedy będzie napęczniały i wilgotny może zacząć nieprzyjemnie pachnieć, na czym na pewno ucierpi przechowywane przez Ciebie jedzenie. Kiedy zauważysz, że ryż już nie wchłonie więcej wody, koniecznie go wyrzuć, a w razie takiej potrzeby, zastąp nowym woreczkiem.

Reklama
biały i ciemny ryż na drewnianych łyżeczkach
pexels.com

Inny sprawdzony sposób na to, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, to mielona kawa. Jej działanie jest naprawdę rewelacyjne, a przede wszystkim korzystne cenowo. Jest to swego rodzaju recykling, ponieważ po prostu nie wyrzucasz fusów z ekspresu, tylko wykorzystujesz je jako darmowy odświeżacz powietrza!

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama