Cellulit
Canva.com

Walczysz bezskutecznie od lat z cellulitem? Prawdopodobnie to wina... Twojej diety

Masz wrażenie, że wypróbowałaś już dosłownie wszystkie możliwe domowe sposoby na cellulit, a żaden z nich kompletnie się u Ciebie nie sprawdził? A czy przypadkiem nie ograniczyłaś się wyłącznie do zewnętrznej pielęgnacji?
Reklama

Czy nie sięgałaś po kolejne drogie kosmetyki, zapominając totalnie o tym, jak ważne jest dbanie o ciało od środka?

Jeżeli twój sposób żywienia mocno kuleje, bo zdecydowanie za często pozwalasz sobie na jedzenie słodyczy, słonych przekąsek i przetworzonych gotowych dań pełnych konserwantów, nie powinnaś być zdziwiona stanem swojej skóry, która po prostu nie otrzymuje tego, czego jej potrzeba. Dietę zawsze można jednak zmienić. Modyfikacja stylu żywienia nie musi być natomiast drastyczna, bo ważne jest to, by była sumienna i stała. Zacznij od czegoś w miarę prostego, czyli np. od zmniejszenia ilości spożywanych słodyczy. Każdego tygodnia zaserwuj sobie nowe dietetyczne wyzwanie. Postępuj tak, by twoje ciało otrzymywało wszystko to, co pozwoli mu naprawdę dobrze wyglądać i świetnie funkcjonować.

Co ciekawe nieraz ważniejsza od jedzenia jest po prostu... woda.

Jeżeli wciąż nie pijesz jej odpowiednio dużo, na samym początku powinnaś zadbać właśnie o tę prostą kwestię, albowiem brak optymalnego nawodnienia organizmu zawsze odbije się na twojej skórze.

Reklama

Sięgaj po wodę każdego dnia. Pij czystą wodę niegazowaną albo dodawaj do niej odrobinę soku z cytryny, kawałki pomarańczy, plasterki zielonego ogórka czy nawet świeżą miętę. Dieta antycellulitowa musi być bogata w naturalne antyoksydanty. Czerp je właśnie z owoców cytrusowych, ale też różnorodnych warzyw, zwłaszcza tych zielonych i liściastych w stylu roszponki, rukoli oraz szpinaku. Nie zapominaj o zdrowych tłuszczach występujących w rybach morskich, roślinach strączkowych, nasionach, orzechach oraz różnorodnych olejach. Dieta oparta na tego typu produktach będzie super wartościowym źródłem dobrych substancji dla twojej skóry, które na pewno pomogą ci pozbyć się cellulitu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama