Upieczone pierniczki na blasze do pieczenia wyłożonej białym papierem
Pexels

Wspólne pieczenie pierniczków. Doskonała zabawa na święta dla całej rodziny!

Nie ma chyba drugiego zapachu, który aż tak mocno kojarzyłby się ze świętami Bożego Narodzenia, co zapach świeżo upieczonych pierniczków. Przygotowuje się je niemalże w każdym polskim domu, przeważnie już na trzy lub nawet cztery tygodnie przed świętami, co pozwala pierniczkom spokojnie zmięknąć, albowiem przeznaczona na nie masa musi trochę "poleżakować", by zaczęła nadawać się do spożycia.
Reklama

Ten smak, ten aromat!

Własnoręcznie przygotowane pierniczki świąteczne, mimo stosunkowo prostej receptury, prawie zawsze zachwycają swoim smakiem, bo przywodzą na myśl same miłe wspomnienia. Z wielką przyjemnością można też potem przejść do ich dekoracji. Do tej zabawy koniecznie trzeba namówić dzieci, które ze zdobienia ciasteczek będą mieć olbrzymią frajdę, zwłaszcza jeśli da się im tutaj totalnie wolną rękę i pozwoli na dowolne kombinowanie z posypkami, lukrem, polewami i innymi dodatkami.

Kulinarna pasja i kreatywność!

Malowanie pierników – szybkie wzory na świątecznych pierniczkach
Reklama

Jeżeli więc dzieci mają mieć szansę na rozwinięcie własnej kulinarnej kreatywności, trzeba odpowiednio przygotować im stanowisko do pracy, wcześniej zaopatrując się w przeróżne akcesoria i dodatki przeznaczone właśnie do zdobienia pierniczków. Oczywiście muszą to być rzeczy jadalne. Na ten aspekt od razu należy zwrócić uwagę, bo wbrew pozorom nie wszystkie dekoracje dostępne do kupienia w sklepach z dodatkami do tortów i innych wypieków nadają się do spożycia.

Świetnym wyborem będą natomiast czekoladowe polewy (najlepiej i te z mlecznej, i z białej, i z ciemnej czekolady), różnokolorowe pisaki i flamastry, jadalny brokat, czekoladowe posypki i cukrowe małe dodatki. Dekoracje do pierników mogą mieć też określony motyw.

Reklama

Jeżeli chce się utrzymać pierniczki w jednej tonacji, warto dobrać do nich elementy w jednym lub maksymalnie dwóch kolorach, by zachować wzorową estetykę.

Pierniczki świąteczne nie muszą być jednak idealne i nie muszą wyglądać tak, jak gdyby wyszły spod rąk znanego cukiernika. W przypadku dekoracji tego typu ciasteczek jakiekolwiek oczekiwania warto odłożyć na bok, bo liczy się to, by dzieci miały z nich po prostu radochę.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama