wypadanie włosów
canva.com

Wypadają Ci włosy? Oto ostatnia deska ratunku

Łodyga włosa jest martwa, działanie na nią może jedynie włos wygładzić, bądź zafarbować. Aby rozwiązać problem wypadania włosów, należy zadziałać na skórę, a zwłaszcza w jej głąb. Tam, gdzie znajdują się korzenie włosów - cebulki. Stan i kondycja skóry ma realny wpływ na to, jak finalnie wygląda nasza czupryna.
Reklama

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy

Krócej mówiąc mikronakłuwanie - obecnie jest to najskuteczniejsza metoda na terapię skóry głowy oraz zawartych w niej mieszków włosowych. Co za tym idzie, zabieg ten jest gwarancją na zdrowe i gęste włosy.

Na czym polega zabieg mikronakłuwania skóry głowy?

Wstępem do zabiegu jest wymycie i wysuszenie głowy. Następnie Stosuje się dezynfekcję skóry głowy, czyli skalpu przy pomocy urządzenia o nazwie Darsonval. Szklaną pelotą o kształcie grzebienia przeczesuje się włosy, a wytwarzający się ozon dezynfekuje powierzchnię skóry, która ma zostać poddana zabiegowi.

Teraz aplikuje się na skórę specjalny koktajl, którego składniki mają za zadanie pobudzić włosy do wzrostu. Substancje stosowane w aplikowanym preparacie przeważnie zawierają biotynę, która bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczy, wpływa na właściwe funkcjonowanie owłosionej skóry głowy, zapobiegając wypadaniu włosów.

Reklama

W skład koktajlu wchodzi także kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy z grupy B oraz sole mineralne.

Następnie specjalnym urządzeniem, czyli Dermapenem wykonuje się prostopadłe mikronakłucia o odpowiednio dobranej głębokości. Inicjowany jest proces gojenia i regeneracji, płytki krwi wydzielają czynniki wzrostu, dzięki którym następuje przebudowa skóry, odmładza się jej struktura.

Poprzez wykonanie setek tysięcy mikrokanalików składniki aktywne z koktajlu wnikają wgłąb skóry głowy w nieporównywalnie większej ilości niż przy innych metodach pielęgnacyjnych.

włosy
canva.com

Na jakie przypadłości pomaga mezoterapia mikroigłowa skóry głowy?

Zabieg mikronakłuwania skóry głowy sprawdza się przy następujących przypadłościach:

  • łysienie
  • przerzedzenie włosów
  • sezonowe wypadanie włosów
  • włosy cienkie
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • androgenowe wypadanie włosów

Jeszcze lepsze efekty przynosi terapia łączona - zabiegi plus suplementacja proteoglikanów. Zabiegom mikronakłuwania skalpu można poddać się w gabinecie trychologicznym lub wyspecjalizowanym gabinecie kosmetologicznym.

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama