Rumianek na łamliwe włosy
Canva.com

Wypadają Ci włosy z głowy? Napar z rumianku to najlepsze lekarstwo!

Rumianek to zioło od wieków stosowane w leczeniu różnych dolegliwości. Jest szczególnie skuteczny w leczeniu problemów z włosami i skórą głowy. Rumianek może być również stosowany do wzmacniania włosów, zapobiegania ich wypadaniu i wspomagania wzrostu. Poznaj moc naparu rumiankowego!
Reklama

Jakie właściwości dla zdrowia i organizmu ma rumianek?

Rumianek na łamliwe włosy
Canva.com

Rumianek (Matricaria chamomilla) to kwiat, który można znaleźć w opakowaniach w większości sklepów ze zdrową żywnością, najczęściej w suszonej formie. Zaparzony jako herbata rumianek ma właściwości relaksacyjne, pomaga w leczeniu bezsenności i łagodzi odtruwanie jelit. Napar z rumianku ma słodko-owocowy smak i jest naturalnie pozbawiony kofeiny. Rumianek można pić w postaci świeżej lub suszonej, a do jego zaparzenia wystarczy mała garść kwiatów rumianku.

Rumianek na wypadanie włosów

Reklama

Uważa się, że rumianek jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń, w tym wypadania włosów. Istnieją pewne dowody naukowe na poparcie stosowania rumianku w przypadku wypadania włosów. Jedno z badań wykazało, że lotion rumiankowy był skuteczny w leczeniu łysienia plackowatego, choroby autoimmunologicznej powodującej wypadanie włosów. Uważa się, że rumianek działa poprzez zmniejszanie stanu zapalnego i pobudzanie wzrostu włosów. Uważa się również, że jest korzystny dla zdrowia włosów ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów. Aby stosować rumianek na wypadanie włosów, możesz stosować go miejscowo lub pić w postaci herbaty.

Reklama

Herbatę z rumianku można przygotować, zaparzając 1-2 łyżeczki suszonych kwiatów rumianku w filiżance gorącej wody przez 10 minut. Taką herbatę można pić do trzech razy dziennie. Aby zastosować rumianek miejscowo, możesz zrobić kompres, mocząc czystą ściereczkę w herbacie rumiankowej i przykładając ją do skóry głowy na 15 minut. Możesz też dodać kilka kropli olejku eterycznego z rumianku do olejku, np. jojoba lub kokosowego i wmasować go w skórę głowy.

Czy rumianek rozjaśnia włosy?

Rumianek jest też stosowany jako naturalny środek rozjaśniający włosy. Stosowany na włosy, rumianek może dodawać pasemka, rozjaśniać kolor włosów i ukrywać siwe włosy. Rumianek jest delikatnym środkiem do rozjaśniania włosów i raczej nie powoduje ich łamliwości ani wysuszenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama