Kobieta się uśmiecha i przechowuje jedzenie w lodówce.
Canva

Wystarczą 3 dni, aby oczyścić organizm i czuć się wspaniale. Wchodzisz w to?

Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie organizmu i wiele z nich są jak najbardziej skuteczne. Bierzmy jednak pod uwagę, że różne diety oczyszczające działają na różne „obszary” naszego organizmu.
Reklama

Dieta oczyszczająca krew, nerki, tarczycę itd. W tym artykule skupię się na może mniej przyjemnym, ale na pewno wartościowym dla naszego zdrowia podejściu do oczyszczania organizmu a konkretnie chodzi o oczyszczanie jelita grubego.

Problemy układu pokarmowego, mogą wywoływać negatywne skutki dla innych naszych narządów. Przykładowo: czy z zaparciami pojawiają się u ciebie również bóle głowy? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie jest to przypadkiem. Do rzeczy.

Jak oczyścić organizm, czyszcząc jelito grube za pomocą kefiru?

Dieta pudełkowa
Canva.com
  • Pierwszego dnia wypij 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. W tym czasie nie spożywaj ŻADNYCH posiłków
  • Drugiego dnia wypij 1,5 do 2 litrów świeżo wyciśniętego soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami jak powyżej. Również nie spożywaj innych posiłków
  • Trzeci dzień. Jedz tylko sałatki z gotowanych warzyw takich jak: buraki, marchew, ziemniaki, cebula, kiszona kapusta czy ogórki.

Taką kurację oczyszczającą, stosujemy dwa razy w miesiącu. Po dostosowaniu się do wymienionych zaleceń, poczujesz jak twój oczyszczony organizm lepiej funkcjonuje, a ty dostrzeżesz u siebie przypływ sił i energię do życia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama