jak oczyścić organizm

Oczyszczanie organizmu domowymi sposobami - jak to zrobić?

Przejdź do galerii zdjęć
Raz na jakiś czas naprawdę warto pozbyć się z organizmu toksyn, które regularnie się w nim nagromadzają. Najłatwiej zrobić to za pomocą odpowiedniej diety, bogatej w składniki odżywcze oraz w błonnik. Trzeba również zaprzyjaźnić się z niegazowaną wodą mineralną. Jeżeli dobrze przeprowadzimy taki detoks, odzyskamy energię.
Reklama
Do detoksu należy się wcześniej przygotować. Są osoby, które podchodzą do tego z marszu, ale jest to bardzo niekomfortowe dla organizmu i może wywołać szok. Dlatego na trzy dni przed planowanym startem, należy zrezygnować z używek, odrzucić białą mąkę i wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Ile powinien trwać detoks? Idealnie byłoby, gdybyśmy pozwolili sobie na dwa tygodnie zoptymalizowanej diety z pewnymi ograniczeniami. Na początku stawiamy wyłącznie na nieprzetworzone warzywa i owoce. Pijemy też sporo owocowo warzywnych soków (przyda się wyciskarka, ale można już kupić w sklepach soki dobrej jakości i za dobre pieniądze). Mniej więcej w czwartym dniu możemy dorzucić do diety o produkty takie jak maślanka, czy kefir. Dwa dni później jest czas na wzbogacenie diety płatkami, kaszami, czy też dzikim ryżem. Następnie będzie można pozwolić sobie na odrobinę białego sera - najlepiej jak najbardziej odtłuszczonego.
Reklama
Później zjemy rybkę, a na koniec też mięso z drobiu. Niektórzy oczyszczają organizm przez dietę sokową To też bardzo fajna opcja, aczkolwiek nie każdy przepada za świeżo wyciskanymi sokami i jest w stanie wypić aż taką ilość. Dla wielbicieli jabłek dobra informacja - pektyny również świetnie oczyszczą organizm, a podczas dwudniowej diety należy jeść tylko jabłka i pić wodę oraz zieloną herbatę. Wskazany jest także sok z jabłek. Czy można jakoś dodatkowo wspomagać dietę, która ma oczyścić nasz organizm? Przeczytajcie w galerii! Zobacz też: Zdrowe śniadanie – 3 pyszne, śniadaniowe przepisy! Dieta na piękne włosy: Co jeść, by mieć zdrowe, mocne i gęste włosy? Jak dbać o skórę twarzy? 10 sekretów zdrowej i zadbanej cery
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak oczyścić organizm
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama