Oczyszczanie organizmu domowymi sposobami - jak to zrobić?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Oczyszczanie organizmu domowymi sposobami - jak to zrobić?

Raz na jakiś czas naprawdę warto pozbyć się z organizmu toksyn, które regularnie się w nim nagromadzają. Najłatwiej zrobić to za pomocą odpowiedniej diety, bogatej w składniki odżywcze oraz w błonnik. Trzeba również zaprzyjaźnić się z niegazowaną wodą mineralną. Jeżeli dobrze przeprowadzimy taki detoks, odzyskamy energię.

Do detoksu należy się wcześniej przygotować. Są osoby, które podchodzą do tego z marszu, ale jest to bardzo niekomfortowe dla organizmu i może wywołać szok. Dlatego na trzy dni przed planowanym startem, należy zrezygnować z używek, odrzucić białą mąkę i wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Ile powinien trwać detoks?

Idealnie byłoby, gdybyśmy pozwolili sobie na dwa tygodnie zoptymalizowanej diety z pewnymi ograniczeniami. Na początku stawiamy wyłącznie na nieprzetworzone warzywa i owoce. Pijemy też sporo owocowo warzywnych soków (przyda się wyciskarka, ale można już kupić w sklepach soki dobrej jakości i za dobre pieniądze).
Mniej więcej w czwartym dniu możemy dorzucić do diety o produkty takie jak maślanka, czy kefir. Dwa dni później jest czas na wzbogacenie diety płatkami, kaszami, czy też dzikim ryżem.
Następnie będzie można pozwolić sobie na odrobinę białego sera - najlepiej jak najbardziej odtłuszczonego. Później zjemy rybkę, a na koniec też mięso z drobiu.

Niektórzy oczyszczają organizm przez dietę sokową

To też bardzo fajna opcja, aczkolwiek nie każdy przepada za świeżo wyciskanymi sokami i jest w stanie wypić aż taką ilość.
Dla wielbicieli jabłek dobra informacja - pektyny również świetnie oczyszczą organizm, a podczas dwudniowej diety należy jeść tylko jabłka i pić wodę oraz zieloną herbatę. Wskazany jest także sok z jabłek.
Czy można jakoś dodatkowo wspomagać dietę, która ma oczyścić nasz organizm? Przeczytajcie w galerii!

Zobacz też:
Zdrowe śniadanie – 3 pyszne, śniadaniowe przepisy!
Dieta na piękne włosy: Co jeść, by mieć zdrowe, mocne i gęste włosy?
Jak dbać o skórę twarzy? 10 sekretów zdrowej i zadbanej cery

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie