Zmatowiała szklanka pełna wody na ciemnym tle.
Canva

Zmatowiałe szklanki i inne naczynia? Jest na to sposób!

Twoje szklanki i inne szklane naczynia pokrywa osad lub kamień? Nie możesz ich doczyścić i wciąż są matowe? Jest na to sprawdzony i banalnie prosty trik! Produkt, którego potrzebujesz użyć, znajdziesz w kuchni.
Reklama

Jak wyczyścić zmatowione szkło? — kwasek cytrynowy działa cuda!

Jeśli do tej pory nic nie działało, koniecznie wypróbuj tę metodę. Możesz spróbować dwóch sposobów. Jeden polega na wlaniu gorącej wody z kwaskiem cytrynowym do szklanki. W drugim przypadku napełniasz zlew lub bardzo duże naczynie wodą z kwaskiem cytrynowym i w tym zanurzasz całkowicie szklanki.

Jak wyczyścić zmatowione szkło octem?

Jeśli masz zmywarkę, wlej ocet w miejsce, gdzie normalnie wkładasz tabletkę.

W sytuacji, kiedy nie posiadasz zmywarki, lub nie da rady umyć w niej zmatowiałego naczynia, wlej do środka szklankę octu, a resztę dopełnij wodą.

Kawałek zmatowiałej szklanki na jasnym tle.
Canva
Reklama

Niektórzy używają takiego octu w połączeniu z gorącą wodą. Są jeszcze dwa sposoby. Możesz spróbować octu z solą albo octu z sodą oczyszczoną.

Pasta do zębów — kolejny sposób na wyczyszczenie zmatowionego szkła

Brzmi nieprawdopodobnie, ale działa! Delikatnie nanieś pastę do zębów na matowe szkło, a potem dokładnie wszystko wyczyść. Rób to stanowczo, ale używaj miękkiej ściereczki bądź gąbki.

Jak polerować naczynia?

Kiedy już udało Ci się wszystko doczyścić, możesz zabrać się za polerowanie. Dzięki temu szklanki, czy inne naczynia będą błyszczeć! Czym najlepiej to robić? Świetnie sprawdzą się... nylonowe rajstopy. Możesz też użyć ściereczki z mikrofibry.

Pamiętaj, że materiał, który używasz do polerowania, nie może być podarty, ani wystrzępiony.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama