Gumy oporowe
Canva.com

Znamy sposób na zgrabne uda i pośladki! Wystarczy mieć te akcesoria w domu

Gumy oporowe to przyrządy do ćwiczeń cieszące się rosnącą popularnością. Okazują się dużym wsparciem w kształtowaniu sylwetki. Można je wykorzystać przy wykonywaniu wielu ćwiczeń, dedykowanych na różne partie mięśni.
Reklama

Zdecydowanie urozmaicają treningi. Można je zakupić w zestawie, który zazwyczaj zawiera cztery-pięć taśm o różnej grubości i sile oporu. Dzięki temu są odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Taśmy do ćwiczeń, szczególne cenione są w kształtowaniu nóg i pośladków. O tuż gwarantują mocny trening i szybkie efekty. Ponadto treningi z gumami rozwijają zmysł równowagi oraz zwiększają elastyczność mięśni i stawów.

Wybór gum oporowych do ćwiczeń

Gumy oporowe
Canva.com

Decydując się na urozmaicenie swoich treningów taśmami fitness, należy odpowiednio je dobrać do swoich możliwości.

Reklama

Z pewnością na początek najlepiej zacząć od gumy o małej wartości oporowej, by z czasem stopniowo przejść do gumy wymagającej większego zaangażowania mięśni podczas treningu. Dobrą opcją są zestawy gum treningowych, bo od razu zyskujemy więcej możliwości - każda z taśm może sprawdzić się do innego typu ćwiczeń.

Sposób na zgrabne uda i pośladki!

Gumy oporowe między innymi pozwalają na wykonanie efektywnego treningu nóg i pośladków. Przede wszystkim zwiększają intensywność ćwiczeń, mocniej angażują do pracy mięśnie, a tym samym przyspieszają osiąganie efektów. Do najpopularniejszych ćwiczeń na te dolne partie mięśni należą wykroki, czy też przysiady. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Taśmy fitness sprawdzą się one także przy takich ćwiczeniach jak: wypychanie bioder, tak zwanych kopnięciach osła, czy też hydrantach, a także wielu popularnych modyfikacjach tradycyjnych ćwiczeń.

Reklama

By, zauważyć szybkie rezultaty treningów z gumami oporowymi, należy je zaplanować na minimum 3 dni w tygodniu. Każdy powinien być poprzedzony rozgrzewką i zakończony rozciąganiem. Pierwszych widocznych efektów można spodziewać się już nawet po dwóch tygodniach. Przede wszystkim wzmocnione zostaną mięśnie, a także ujędrnione okolice ud i pośladków. Tego typu treningi również przyspieszają prace metabolizmu oraz sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej. Pomagają pozbyć się cellulitu i wyraźnie modelują pośladki - podnoszą je i kształtują.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama