Płaski brzuch – jak modelować brzuch dietą i ćwiczeniami?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Płaski brzuch – jak modelować brzuch dietą i ćwiczeniami?

Brzuch to dość problematyczna część naszej sylwetki, ponieważ to właśnie w tym rejonie najczęściej gromadzi się nadmiar tłuszczu. Odstający brzuch bywa także konsekwencją problemów trawiennych, dlatego warto podejść do jego modelowania kompleksowo, a przede wszystkim rozsądnie.

W staraniach o płaski, perfekcyjnie prezentujący się brzuch, najważniejsza jest cierpliwość i systematyczność. Z pewnością nie osiągniemy idealnej sylwetki w ciągu tygodnia, jednak sumienne przestrzeganie kilku zasad przybliży nas do wymarzonego efektu.

Odżywianie

Jeżeli do tej pory zaniedbywaliśmy dietę lub podchodziliśmy do jej tematu dość swobodnie, dla osiągnięcia płaskiego brzucha będzie konieczna zmiana nawyków żywieniowych. Podstawowy element diety modelującej brzuch to błonnik. Najlepiej dostarczać go organizmowi w nierozpuszczalnej formie, dlatego warto wprowadzić do naszego menu pełne zboża, gruszki, buraki, kapustę, ziemniaki i szparagi. Te produkty zapewnią nam odpowiednią przemianę materii, a co za tym idzie – przyczynią się do osiągnięcia wymarzonego płaskiego brzucha. Pamiętajmy także o odpowiednim nawodnieniu organizmu, picie dużej ilości wody to podstawa do osiągnięcia celu. Wodę najlepiej pić między posiłkami, pozwala to uniknąć rozpuszczania enzymów trawiennych. Aby nie doprowadzać do zatrzymywania wody w organizmie, warto ograniczyć spożywanie soli. Odpowiednia dla płaskiego brzucha dieta wyklucza też nadmierne spożywanie tłuszczu, który spowalnia przesuwanie się treści jelitowej. Bardzo ważne, by każdy posiłek spożywać powoli, dzięki temu nie połykamy nadmiaru powietrza, co wpływa korzystnie na trawienie.

Sport

Płaski brzuch to jednocześnie brzuch umięśniony. Zdrową dietę należy więc uzupełniać odpowiednią aktywnością fizyczną, która skutecznie wesprze nasze starania o zgrabną sylwetkę. Najbardziej popularne ćwiczenie kojarzone z idealną kondycją brzucha to oczywiście brzuszki. Ich regularne wykonywanie ma duży wpływ na wymodelowanie brzucha, jednak warto zauważyć, iż ten sam pas mięśniowy podtrzymuje także nasze plecy. Pamiętajmy więc o tym, by chodzić prosto, znajdźmy też dla siebie sport, który wpływa na zwiększenie wytrzymałości, na przykład bieganie, nordic walking lub jazda na rowerze.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie