Ćwiczenia na płaski brzuch - jak trenować w domu?

Ćwiczenia na płaski brzuch - jak trenować w domu?

Przejdź do galerii zdjęć
Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet, i choć wymaga ono silnej woli i kilku pozornie niełatwych wyrzeczeń, jest jednak możliwe do zrealizowania. Wyszczuplenie sylwetki i pozbycie się zalegającego w okolicy brzucha tłuszczu będzie możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety oraz wprowadzeniu do planu dnia regularnej aktywności fizycznej. Jakie ćwiczenia na płaski brzuch sprawią, że osiągniemy zamierzone rezultaty i jak efektywnie trenować w domu? Podpowiadamy!
Reklama
Aby wyszczuplić brzuch i wypracować obejmujące jego okolicę mięśnie musimy nastawić się na ciężką, a przede wszystkim systematyczną pracę. Ćwiczenia na płaski brzuch możemy z powodzeniem wykonywać w domu, trening tej partii ciała nie wymaga kupna karnetu na siłownię lub wypraw na zorganizowane zajęcia fitness. Wystarczy kawałek podłogi, mata ćwiczeń lub ręcznik i kilka minut dziennie poświęconych na starannie wykonywane ćwiczenia na płaski brzuch. Pamiętajmy, że podobnie jak w przypadku każdego innego treningu, tak i tutaj najlepiej jest zacząć od krótkiej rozgrzewki.

Ćwiczenia na płaski brzuch: Przysiady

Przysiady, choć nie kojarzą się bezpośrednio z ćwiczeniem mięśni brzucha, doskonale kształtują nie tylko nogi, ale i górne partie ciała. Będą one także doskonałym wstępem do dalszego treningu. Stań w lekkim rozkroku - stopy powinny być rozstawione na szerokość barków. Dla utrzymania właściwej równowagi wyciągnij ramiona przed siebie i utrzymuj je na wysokości klatki piersiowej.
Reklama
Przysiad wykonuj opuszczając biodra do momentu, aż uda znajdą się w pozycji równoległej do podłogi. Następnie wykonaj wyprost, podczas którego dobrze jest napinać mięśnie pośladków. Minimalna ilość przysiadów podczas jednorazowego treningu to 2 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenia na płaski brzuch: Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na plecach, dłonie skrzyżuj na karku lub trzymaj wyprostowane przed sobą. Unieś nogi jednocześnie uginając je w kolanach - uda powinny kierować się w górę, a łydki muszą tworzyć z nimi kąt prosty. Stopy trzymaj złączone. Napinając mięśnie brzucha unieś głowę, łopatki i barki w stronę ugiętych kolan. Szyję i kark postaraj się trzymać rozluźnione, skupiaj się jedynie na unoszeniu górnej części ciała za pomocą samych mięśni brzucha. Wykonaj minimum 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenia na płaski brzuch: Przejście z deski do deski bocznej

Kolejne ćwiczenie wprowadza zmianę płaszczyzny, odmienną od przysiadów i brzuszków.
Reklama
Pozycję deski wykonaj na macie lub ręczniku. Oprzyj się na przedramionach i wyprostuj ciało z uniesionymi nad ziemię biodrami. Ciało powinno opierać się na trzech punktach - obu przedramionach oraz złączonych stopach. Powoli zmień pozycję na deskę boczną. Obróć ciało na bok sięgając jednym z ramion w górę, obracając jednocześnie tułów, biodra i nogi. Kiedy wycelujesz dłonią wyciągniętego pionowo ramienia w sufit zatrzymaj się na chwilę, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie zmieniając stronę. Wykonaj minimum 2 serie po 15 powtórzeń (jedno powtórzenie obejmuje dwie strony). Więcej ciekawych, a co najważniejsze skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch znajdziesz w poniższej galerii! Zobacz też: Ćwiczenia na pośladki, które zrobisz w domu!
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: flat belly
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama