Dieta kontra spalanie tłuszczu - dwa sposoby na skuteczne odchudzanie. Który z nich wybrać?

Dieta kontra spalanie tłuszczu - dwa sposoby na skuteczne odchudzanie. Który z nich wybrać?

Przejdź do galerii zdjęć
Skuteczne działania mające na celu osiągnięcie szczupłej sylwetki można oprzeć na dwóch strategiach. Pierwsza z nich to dieta, która za sprawą ograniczenia przyswajanych przez organizm kalorii może przynieść stosunkowo szybkie i widoczne efekty odchudzania. Drugi sposób zakłada skupienie się na dwutorowym spalaniu tłuszczu i poprawie metabolizmu - choć pozornie wydaje się on trudniejszy, rezultaty które przynosi warte są naszej uwagi.
Reklama
Wiosna to czas, który motywuje nas do zmian, także tych dotyczących naszego wyglądu. Zmiana garderoby i odłożenie na bok ubrań zakrywających mankamenty sylwetki często mobilizuje do działań zmierzających w kierunku poprawy kondycji, zrzucenia zbędnych kilogramów, a przy okazji także poprawy ogólnego samopoczucia. To doskonały moment na wybranie odpowiedniej dla naszego organizmu, a zarazem skutecznej strategii odchudzania.

Dieta

Zmiana nawyków żywieniowych i ograniczenie dawki spożywanych w ciągu dnia kalorii to bardzo powszechny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Zapewniając organizmowi deficyt energetyczny nie jesteśmy co prawda w stanie wpłynąć na wymodelowanie poszczególnych partii ciała, jednak możemy sprowokować nasze ciało do reakcji, które wpłyną na zmniejszenie obwodu problematycznych stref.
Reklama
Pamiętajmy, że zdrowa dieta (także ta odchudzająca) powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb naszego organizmu. Bardzo ważne jest także zachowanie równowagi pomiędzy przyjmowanymi kaloriami a ruchem i aktywnością fizyczną - to podstawa odpowiedniego bilansu energetycznego. Właściwa dieta musi opierać się o piramidę zdrowego żywienia, powinna ona bowiem dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, które zaspokajać będą najważniejsze potrzeby żywieniowe.

Spalanie tłuszczu

Działania mające na celu przyspieszenie spalania tłuszczu i poprawę metabolizmu odbywać się mogą dwutorowo.
Reklama
Najbardziej oczywiste rozwiązanie to oczywiście intensywny trening i zwiększony wysiłek fizyczny, poparty przyjmowaniem odpowiedniej ilości kalorii i wpływający na właściwą regulację masy ciała. Skuteczność ćwiczeń oparta jest na nasileniu pożytkowania energii przez organizm, które prowadzi do sięgania po rezerwy energetyczne w postaci tkanki tłuszczowej. Metabolizm i spalanie tłuszczu można też przyspieszyć uzupełniając codzienną dietę w produkty termogeniczne, pobudzające naturalne procesy spalania tłuszczu w naszym ciele. Dzięki nim tłuszcz spalany jest ze zdwojoną siłą, a zastąpienie kalorycznych posiłków termogenikami skutkować może widoczną utratą zbędnych kilogramów.
Reklama
Do strawienia niektórych pokarmów nasz ogranizm potrzebuje więcej energii, przez co wytwarza też ponadprzeciętną ilość ciepła - właśnie na tej zasadzie oparte jest skuteczne działanie termogenezy.  Termogeniki występują w naturalnej postaci w niektórych środkach spożywczych.  Znajdziemy je w owocach cytrusowych, warzywach strączkowych, warzywach bogatych w błonnik (papryka, marchew, szparagi), a także w intensywnych i ostrych przyprawach, takich jak pieprz cayenne, czosnek, imbir, cynamon. Doskonałym rozwiązaniem jest także przyjmowanie ich w suplementach, które skutecznie zwiększają metabolizm zarówno podczas intensywnego treningu, jak i w stanie spoczynku.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: dieta a spalanie
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama