Ćwiczenia i rozrywka - w tym samym czasie!
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Ćwiczenia i rozrywka - w tym samym czasie!

Większość z nas wie o tym że powinniśmy się ruszać przynajmniej 30 minut dziennie. Trudno jest jednak pogodzić wszystkie obowiązki w pracy i domu z dodatkową aktywnością fizyczną, nie mówiąc już o czasie dojazdu na siłownię czy basen i samym treningu.

Zakładając że pracujemy od 9 do 17, dojazd do pracy zajmuje nam około 30 minut, rano jemy spokojnie śniadanie lub zawozimy dzieci do szkoły, a spać idziemy około 23.00 - zostaje nam tylko około 4-5 godzin czasu wolnego. Teoretycznie wolnego, ponieważ wtedy mamy tez czas na zakupy, kąpiel, przygotowanie i zjedzenie posiłku, przygotowanie ubrań i lunchu na następny dzień, a czasem pewnie uda się wyjść gdzieś na miasto.

W takim typowym dniu czasem nie starczy czasu zarówno na rozrywkę, jak i sport.

Metoda na aktywność fizyczną bez straty czasu na rozrywkę

Dobrym wyjściem wydaje się być wykonywanie dwóch czynności na raz.
Jednoczesne uprawianie sportu i rozrywka często idą w parze jeżeli chodzi o weekendowe wycieczki rowerowe czy kajakowe. Gdy mamy ćwiczyć w domu, trzeba sport trochę uatrakcyjnić.

  • rower stacjonarny - na portalach z ogłoszeniami lokalnymi da się go kupić już za kilkanaście złotych. Podczas godzinnej jazdy można spalić około 400 kcal. Gdy rowerek postawimy przed telewizorem, jednocześnie można oglądać ulubiony serial, oglądać filmy w internecie, słuchać podcastów czy audiobooków - trening upływa wtedy bardzo szybko!
  • bieganie - podczas, którego można mieć słuchawki i w tym samym czasie rozmawiać przez telefon czy słuchać audycji radiowych
  • brzuszki - które można wykonać w dowolnym płaskich miejscu i podobnie jak w poprzednich przypadkach, zająć się jednocześnie słuchaniem

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie