Jak uzyskać idealną sylwetkę?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak uzyskać idealną sylwetkę?

1. Ćwiczenia – tylko w ten sposób możesz osiągnąć cel. Nie wierz w to, że picie ziołowych herbatek czy łykanie odchudzających tabletek zmieni Twoje ciało. W tym przypadku potrzebne są ćwiczenia, często czasochłonne, długotrwałe i ciężkie – nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale efekty z pewnością wynagrodzą wszelkie trudy.

Ćwiczenia mogą odbywać się siłowni bądź w domu; możesz uprawiać fitness, aerobic czy podnosić hantle – wszystko zależy od efektów, jakie chcesz osiągnąć i upodobań odnośnie samych ćwiczeń.

Pamiętaj, by ćwiczenia wykonywać regularnie, bo tylko systematyczność przyniesie zamierzony skutek. Ćwicz codziennie i poprzedzaj je rozgrzewką. Zacznij od kilku minut wysiłku i zwiększaj stopniowo czas aktywności. Podczas treningu nawadniaj organizm – najlepiej pij wodę niegazowaną.

Pierwsze efekty ćwiczeń zazwyczaj widać już po kilku tygodniach treningu. Droga do uzyskania idealnej sylwetki trwa zależnie od oczekiwanego efektu – najczęściej to 6-12 miesięcy intensywnej pracy.

2. Aktywność fizyczna – jeśli nudzi Cię fitness czy program ćwiczeń na siłowni postaw na inny rodzaj sportu. Sylwetkę najlepiej kształtuje pływanie, jazda na rowerze, jogging oraz taniec. W przypadku tego ostatniego rodzaju sportu od kilku już sezonów w salach klubów tanecznych króluje Zumba. To odmiana aerobicu, która pozwala na spalanie dużej liczby kalorii (średnio 800 w ciągu godziny) i kształtuje wszystkie partie mięśni. Zumba jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią monotonii za to spodziewają się szybkich efektów – te są widoczne już po kilku tygodniach treningu.

Aktywność fizyczna niezwykle odpręża ciało, sprawia, że paradoksalnie czujemy się odprężone.

Ta, proponowana przez nas w celu osiągnięcia idealnej sylwetki ma jeszcze jedną, najważniejsza zaletę – jest idealna dla każdego, bez względu na wiek czy płeć.

3. Rzeźba ciała – wybierz ćwiczenia modelujące sylwetkę, czyli te z zakresu Body Shape. To one uruchomią wszystkie partie mięśni. Pamiętaj, by wybierać takie, które skutecznie wymodelują te części ciała, na których najbardziej ci zależy. Kobiety najczęściej wybierają zestawy ćwiczeń, które rzeźbią mięśnie nóg i pośladków, brzucha i ramion.

4. Ciało – zadbaj o skórę ciała, by była ona jędrna nawet wtedy, gdy zgubisz kilka kilogramów. Oczywiście pomocą będą ćwiczenia fizyczne, ale warto również zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Z pomocą przyjdą Ci wszelkiego rodzaju balsamy i kremy wyszczuplające i ujędrniające, zwróć uwagę na te eliminujące cellulit. Już sama aplikacja poprzez masaż wspomoże proces odnawiania skóry ciała.

5. Dieta – dążąc do idealnej sylwetki zwróć uwagę na swój sposób odżywiania. Warto go zmienić jeśli to właśnie on odpowiada za Twoją aktualną figurę. Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli diet, ważne, by wybrać odpowiednią dla siebie a idealnie jeśli taką wybierze dla Ciebie dietetyk, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje.

6. Pozytywne myślenie – zauważaj efekty, bo to te motywują najbardziej. Bądź pewna siebie i swojej wartości. Idealna sylwetka ma wiele wymiarów i zależy od gustów i upodobań indywidualnych. Pamiętaj, że najważniejsze jest, by podobać się samej sobie i czuć się dobrze w swoim ciele. Nie zadowolisz wszystkich – dla jednych kultem piękna będzie kobieta nosząca rozmiary XXL a dla innych ta delikatna XS.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie