Zdrowa dieta - to znaczy jaka?
Udostępnij Google News
Kuchnia

Zdrowa dieta - to znaczy jaka?

Każdy wielbiciel zdrowej diety powinien wiedzieć, czym jest piramida żywieniowa i znać jej zasady. Ta piramida podpowiada nam, że najważniejsza w zdrowej diecie jest aktywność fizyczna, a dieta zajmuje drugie miejsce, ale jest również bardzo istotna.

zdrowa dieta
Zdrowa dieta kojarzy się większości osób wyłącznie z odchudzaniem. Ale przecież dieta powinna tak naprawdę stać się stylem życia, który będzie prowadził nie tylko do poprawy zdrowia, ale również i urody. To właśnie zdrowa dieta chroni nas przed wieloma chorobami - również tymi poważnymi. Pomaga także w leczeniu cukrzycy, a także nadciśnienia i nie tylko.

Owoce i warzywa to podstawa!

To ich powinno być najwięcej w naszej codziennej diecie. Na kolejnym miejscu plasują się zbożowe produkty, później nabiał, a na szczycie ryby, wszelakie tłuszcze oraz mięso. To znaczy, że gdy komponujemy swoje posiłki, powinniśmy układać na talerzu wszystkie te produkty w odpowiedniej ilości.

Jak zacząć zdrową dietę?

To chyba najtrudniejszy element z całego etapu przygotowania. Wszystko zaczyna się w naszych głowach, dlatego to właśnie od głowy trzeba rozpocząć. Kiedy zrobisz w niej porządek, nastawisz się na zmiany, pora na sprzątanie szaf.
Wyrzuć z nich wszystko to, co je zaśmieca. Zdrowa dieta nie polega na jedzeniu gotowych posiłków a na wykorzystywaniu tych świeżych.
Niech to nie będzie drastyczna zmiana. Najpierw zastąp smalec olejem kokosowym, a margarynę masłem. Użyj słodzidła zamiast cukru i pij soki owocowo warzywne. Powoli, małymi kroczkami, pokochasz swoją nową, zdrową dietę.
Tylko czy znasz już wszystkie jej zasady? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyj do naszej galerii.

Zobacz też:
Jak zacząć odchudzanie?
Dieta Paryska.
Miód z cynamonem na odchudzanie.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie