jedzenie po świetach

Co zrobić z jedzeniem, które zostaje po Świętach?

Przejdź do galerii zdjęć
Kończy się powoli nasze coroczne świętowanie. Jutro wrócimy do obowiązków i będziemy wyczekiwać Sylwestra, ale lodówki wciąż są pełne. Wszyscy przygotowaliśmy tyle jedzenia, że można by nim nakarmić pół wojska. Dwanaście potraw na wigilijnym stole to podstawa, ale chociaż to Święta rybne, to mięsożercy wciąż chętnie sięgają po potrawy mięsne. Dlatego zwykle gotujemy znacznie więcej, niż potrzeba.
Reklama
Kto to wszystko zje? Gotując, nie zastanawiamy się nad tym. A później jedzenie zostaje i żal je wyrzucić. Wcale nie trzeba tego robić. Co zrobić z jedzeniem po Świętach? Podpowiadamy! Nie marnuj jedzenia! Co tydzień wyrzuca się kilka kilogramów jedzenia i to na osobę. Tak dzieje się w każdym przeciętnym, polskim domu. Nie trudno się domyślić, że w związku z tym w Święta ta ilość wyrzucanego jedzenia drastycznie rośnie. Pomyśl, że nie każdy ma tyle szczęścia, co Ty. Powinniśmy umieć się dzielić, a niestety nie każdy to potrafi. Statystyki są zatrważające! Okazuje się, że Polacy znajdują się na samym szczycie piramidy, która mówi o krajach z Unii Europejskiej na potęgę marnujących jedzenie. Nie tylko bezdomni są ubodzy Wydaje nam się, że ludzi ubogich jest zaledwie garstka.
Reklama
Że spotkać ich można jedynie na dworcu czy na ławce a parku albo w pustostanach. Ale to nieprawda. Ludzie ubodzy często starają się żyć normalnie. Mają wysprzątane mieszkania, są schludnie ubrani, dbają o higienę i nawet obchodzą Święta. Jednak gdy zasiadają przy wigilijnym stole, mają na nim tylko barszcz i pierogi - bo najtaniej. Może więc, zamiast wyrzucać jedzenie, które można "schować na później" pomóżmy potrzebującym! Co zrobić z jedzeniem, które zostanie po Świętach? Zobacz też: Jak poczuć magię Świąt? Dlaczego warto jeść ryby? 3 przepisy na świąteczną rybkę! Filmy na Święta – największe hity, które trzeba obejrzeć!
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jedzenie
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama