Co ugotować na Sylwestra? Szybkie i niedrogie przekąski!

Kuchnia Poniedziałek, 30 grudnia 2019
Oceń:
4 / 19 głosów

jedzenie na sylwestra
Już za kilka chwil pożegnamy hucznie stary rok, by z ciekawością przyjąć to, co przyniesie nam nowy. Trzask sztucznych ogni i korków od szampana uzmysłowi nam to jeszcze bardziej. Wiele osób zamierza wybrać się w ten wieczór na prawdziwy bal, ale są i tacy, którzy stawiają na domówki. Chcą spędzić ostatnie godziny starego roku w gronie przyjaciół i najbliższej rodziny. Co wtedy przygotować do jedzenia? Co postawić na stole?

Sylwester to przecież nie tylko alkohol. To też wieczór z planszówkami, czy też radosne harce przy ulubionych przebojach z ubiegłego roku. Ale i przekąsić coś trzeba. Dziś podsuwamy Wam pomysły na najlepsze fingerfood, jakie możecie sobie wyobrazić.

Przekąski na Sylwestra - ochronią przed kacem

Nie od dziś wiadomo, że pić trzeba umieć. Nawet Ci, którzy normalnie nie wlewają w siebie zbyt dużych ilości alkoholu, w Sylwestra lubią zaszaleć. Symbolicznie topią w szampanie smutki i żale. Jednak aby na drugi dzień nie przeżywać potwornego bólu głowy, trzeba się do takiego picia odpowiednio przygotować.

Chipsy są OK, ale nie w Sylwestra

W ten wyjątkowy wieczór na stole powinno stać coś więcej prócz ulubionych prażynek i kabanosów albo ogórków. Wcale nie trzeba być kucharzem, żeby wyczarować coś, co będzie się pięknie prezentować i bardzo dobrze smakować, a w dodatku wcale nie będzie drogie. W galerii znajdziecie nasze propozycje na sylwestrowe przekąski. Wszystkie sprawdzone!

Zobacz też:
Zdrowe śniadanie – 3 pyszne, śniadaniowe przepisy!
Smoothie wiosenne i letnie – 4 przepisy
Najlepsze przepisy: Sałatka z makaronem w 3 odsłonach

Parówki w cieście francuskim to obowiązkowy HIT każdej imprezy. Można zamiast parówek wykorzystać kabanosy. Kiełbaski owijamy gotowym ciastem, smarujemy na wierzchu białkiem i obsypujemy ulubionymi ziarnami - to może być na przykład sezam, czy mak. Wkładamy do piekarnika na około 15 minut. Smaczne są zarówno ciepłe, jak i na zimno. Warto podać je z ketchupem, lub sosem czosnkowym.

Źródło: pl.pinterest.com