szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia - czy naprawdę warto do niej chodzić?

W momencie gdy dowiadujesz się, że po raz pierwszy zostaniesz mamą, z pewnością towarzyszą Ci różne emocje. Od wielkiej radości, po niepewność i strach. No bo jak to będzie? Przecież dziecko trzeba wychować jak najlepiej.. Czy uda Ci się być dobrą mamą? Czy poradzisz sobie z tym wyzwaniem? A co z samym porodem? Wszelkie wątpliwości dotyczące porodu z pewnością pomoże rozwiać szkoła rodzenia. Dlaczego warto do niej chodzić i czy każda przyszła mama powinna z niej skorzystać? Sprawdź!
Reklama

Szkoła rodzenia – czego możesz się po niej spodziewać?

Szkoła rodzenia, to poniekąd trochę też szkoła życia W RODZICIELSTWIE. Podczas spotkać dowiesz się wielu zaskakujących rzeczy. Porozmawiacie o tym, w jaki sposób zostaniesz przyjęta na sali porodowej i czego możesz się tam spodziewać. Dowiesz się, kiedy jest dobry moment na wizytę w szpitalu, by nie przyjechać tam za wcześnie. Rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące samego wywiadu jeszcze w izbie przyjęć. Szkoła rodzenia ma za zadanie również przeprowadzenie Cię przez wszystkie etapy porodu. Nauczysz się tam wiele o tych okresach oraz uzyskasz  odpowiedzi na pytanie o to jak radzić sobie z bólem porodowym. Dowiesz się jak będzie wyglądał czas tuż po porodzie – jeszcze w szpitalu. I poznasz podstawy związane z pielęgnacją noworodka. Oczywiście o wszystkich tych rzeczach możesz przeczytać też w prasie dla rodziców czy w poradnikowych książkach, jednak w takiej sytuacji nie będziesz miała możliwości zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości, o których nie pisano w wymienionych materiałach. Szkoła rodzenia uczy również prawidłowego oddechu w trakcie porodu, co jest niezwykle ważne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Kolejną ważną zaletą szkoły rodzenia jest to, że ciężarna ma okazję poznać personel szpitalny.
Reklama
Dzięki temu może być jej łatwiej wybrać szpital, w którym urodzi swoje dziecko.

Szkoła rodzenia nie tylko dla kobiet

Do takiej szkoły rodzenia powinni chodzić również mężczyźni. Kobieta sama widzi, jak w trakcie ciąży zmienia się jej ciało. Zwykle również wie przynajmniej mniej więcej, czego może się spodziewać przed porodem i w jego trakcie.
Reklama
Mężczyźni natomiast zazwyczaj nie do końca są w temacie. Taka szkoła rodzenia pomoże im otworzyć oczy, a dodatkowo obecność partnera będzie tez przecież wsparciem dla kobiety. Trzeba jednak pamiętać, że taka szkoła rodzenia to jedynie „dodatek”. Tam nikt nie powie Ci jak w idealny sposób wychować dziecko. Nie poznasz też odpowiedzi na pytanie o to, jak będzie wyglądał Twój poród krok po kroku, gdyż każda sytuacja jest inna. Jednak warto odwiedzić szkołę rodzenia zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w ciąży po raz pierwszy. To ciekawe doświadczenie, które może rozwiać wiele Twoich wątpliwości. Zobacz też: Naturalne sposoby na wywołanie porodu – znasz je? Zobacz też: Ćwiczenia na mięśnie kegla w ciąży – dlaczego warto je ćwiczyć? Zobacz też: Rozejście mięśni brzucha po ciąży – jak zapobiegać i ćwiczenia
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama