Detoks sokami
Canva.com

3 sprawdzone sposoby na wiosenny detoks. Poczujesz się lepiej i lżej!

Wiosna to pora roku, którą rozkwita przyroda i coraz śmielej wygląda słońce, co skutecznie dodaje energii. Zdecydowanie ten czas, jest bardziej sprzyjający mobilizacji do zmian, niż początek roku, kiedy to snujemy plany „Nowy rok, nowa ja”.
Reklama

Nie da się ukryć, że u wielu z nas po zimowej nostalgii, bywa wiele do poprawy. Przede wszystkim nasz układ trawienny potrzebuje odpoczynku, a organizm oczyszczenia. Do tego świetnie się sprawdza wiosenny detoks! Czym on się charakteryzuje? Głównie poprawianiem nawyków żywieniowych, uzupełnianiem ewentualnych niedoborów w organizmie oraz zwiększaniem aktywności fizycznej.

3 sprawdzone sposoby na wiosenny detoks!

  1. Po pierwsze odkwaszenie i nawodnienie! Nasz organizm głównie zakwasza i odwadnia kawa. Dlatego, podczas wiosennego detoksu należy ją ograniczać. Każdy dzień najlepiej zacząć szklanką wody z cytryną. Nie tylko pobudza ona z rana, ale również wzmaga pragnienie na resztę dnia, w ciągu którego należy wypić nawet około dwóch i pół litra wody. Do tego warto do diety włączyć napary ziołowe.
  2. Po drugie, czas na lekkostrawne produkty! No, cóż, detoks nie obędzie się bez wyrzeczeń. Jeśli chcemy przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmowi, należy całkowicie zrezygnować z fast foodów, produktów wysoko przetworzonych i słodyczy. Na czas wiosennego detoksu należy natomiast dietę wzbogacić o warzywa i owoce i to najlepiej w surowej postaci. Słone przekąski świetnie zastąpią orzechy.
  3. Po trzecie bądź aktywny i ciesz się słońcem! Ruch jest doskonałym sprzymierzeńcem wiosennego detoksu. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, czy rolkach to rekreacje, dla każdego. Świetnie pobudzają organizm, dają szanse się dotlenić, poprawić kondycję, a co najważniejsze uwalniają endorfiny. Do tego należy też pamiętać, że przebywanie na słońcu to naturalna suplementacja witaminy D, której zdecydowanie potrzebujemy po zimie.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama