bazylia w doniczce na drewnianym stole
canva.com

Te rośliny po prostu wymiatają toksyny z organizmu. Tak zrobisz naturalny detoks

Aby organizm dobrze funkcjonował, ważne jest oczyszczanie go z nagromadzonych toksyn. Aby odzyskać energię i czuć się znów młodo, a oprócz tego móc "jechać na wysokich obrotach" ciało musi zostać wyleczone. Detoksykacja lub inaczej- detoks- organizmu za pomocą ziół to jeden ze sposobów na oczyszczenie swojego wnętrzna z niechcianych toksyn.
Reklama

Jednak nie jest to pojedynczy krok, ale seria kroków tworzących proces, który zapewnia codzienne wspieranie naturalnej zdolności organizmu do skutecznego usuwania toksyn.

Czego unikać w codziennej diecie?

Wraz z ziołami istnieje jeszcze jeden sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, które dostają się do niego. Ograniczenie lub zaprzestanie spożywania produktów takich jak rafinowany cukier, alkohol, tłuszcze nasycone, narkotyki, tytoń, chemia gospodarcza, akcesoria syntetyczne lub na bazie ropy naftowej- to też jest doskonałą metodą detoksykacji, bo odcina dopływ szkodliwych toksyn.

Zamiast tych produktów zacznij jeść naturalną, organiczną żywność dietetyczną, regularnie ćwicz i pij wystarczającą ilość wody, aby ułatwić proces detoksykacji organizmu. Ciało łatwo przystosowuje się do stopniowej zmiany, która jest lepsza w porównaniu z innymi procedurami.

Reklama

Rośliny i zioła, które oczyszczają organizm

Łupiny i nasiona psyllium zawierają wysoką zawartość błonnika, który delikatnie działa jak naturalny środek przeczyszczający. Można go stosować po namoczeniu nasion w wodzie. Ogólnie psyllim jest uważany za adaptogenny, który wspiera zdrowe funkcje jelit. Może być również stosowany w leczeniu chorób jelita drażliwego, takich jak biegunka. Jego galaretowata substancja wchłania toksyny po namoczeniu, dlatego jest popularnie stosowana do detoksykacji organizmu.

Sadziec Purpurowy (Joe pye weed) i korzeń hortensji pomagają rozpuszczać, wydalać i zapobiegać powstawaniu kryształów i kamieni w nerkach i pęcherzu moczowym. Konieczne jest upewnienie się, że nerki są wolne od wszelkich przeszkód, które mogą wpływać na dobrą kondycję wymaganą do eliminacji toksyn.

Kwitnące hortensje ogrodowe wybarwione na różowo i niebiesko
Canva.com

Cascara sagrada jest również stosowana jako naturalny środek przeczyszczający. Pomaga wzmocnić mięśnie okrężnicy i jest bezpieczny nawet przy dłuższym stosowaniu.

Kora kruszyny jest kolejnym stosowanym surowcem, ale należy ją najpierw wysuszyć i przechowywać przynajmniej przez rok, ponieważ świeża kora jest zbyt mocna i może być toksyczna.

Jagody jałowca wspierają ogólny stan zdrowia układu moczowego. Wzmacnia i odtruwa drogi moczowe, nerki i pęcherz moczowy. Jest doskonałym środkiem czyszczącym, ale nie powinien być używany przez dłuższy czas, ponieważ może powodować przeciążenie nerek.

Reklama

Pokrzywa pomaga w detoksykacji i ma właściwości, które dotyczą nie tylko układu moczowego. Jednak nadmierne stosowanie pokrzywy może wykazywać takie same efekty jak jagody jałowca.

Korzenie i nasiona łopianu mają podobne właściwości jak pokrzywa. Ma właściwości oczyszczające i lekko moczopędne, ale ma też silniejsze działanie. Łopian może pomóc w usuwaniu metali ciężkich z organizmu.

Cyprys, seler, bazylia, cytryna, rozmaryn, koper włoski, paczula i tymianek zawierają olejki niezbędne do skutecznego wypłukiwania toksyn znajdujących się pod skórą.

Reklama

Pobudzają również krążenie limfy.

Ostropest plamisty i korzeń mniszka lekarskiego pomagają wzmocnić i oczyścić wątrobę. Sylimaryna, która jest obecna w ostropeście, pomaga nie tylko w ochronie wątroby, ale także w jej regeneracji. Produkty przemiany materii obecne w nerkach i pęcherzyku żółciowym są usuwane przez korzeń mniszka lekarskiego.

Istnieje wiele domowych sposobów na detoksykację organizmu. Możesz skorzystać z naturalnych środków za pomocą tych wspaniałych ziół. Poczuj się dobrze, odmładzając się.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama