Dzieci bawią się w kółeczku
Canva.com

6 prostych zabaw z dziećmi, gdy pada deszcz. Bez telewizora, tabletu i smartfonu!

Kiedy pilnujesz dziecka, czasami trudno zająć ten czas. Na szczęście jest wiele rzeczy, z których dziecko na pewno się ucieszy. Oto kilka sugestii dotyczących zabaw, które możesz wypróbować.
Reklama

Zabawa w doktora

Możesz się bawić w „pacjenta” i „lekarza”, eksperymentować z różnymi bandażami, rysować na sobie rysunki na miarę lub po prostu wymieniać się poradami lekarskimi. Jeśli wzajemnie zaufacie, może to być świetna zabawa.

Zabawa w sklep z książkami.

Jeden z was może udawać sprzedawcę lub klienta, możecie także wymyślić własną historię o książce, o którą oboje ubiegacie się. Ten temat może być bardzo interesujący.

Zabawa w sklep spożywczy.

Możecie udawać, że prowadzicie sklep i spróbować dostarczyć klientom ich produkty. Możecie eksperymentować z poziomem cen i reklam dokonanych zakupów.

Zabawa w restaurację.

Jedna z osób może zostać klientem, a druga może być kelnerem. Wymyślanie coraz to nowszych potraw i składników może być świetnym źródłem zabawy.

Zabawy w chowanego.

Radosne dzieci bawią się
Canva.com

Podczas gdy jedna osoba ukrywa się, druga musi ją odnaleźć. To świetny sposób na podkręcenie umiejętności koncentracji i przyspieszenie bicie serca.

Zabawa w rysowanie.

Można to zrobić np. na przemian - jedna z was rysuje drugiego, a następnie na odwrót. Możesz także spróbować swoich sił w portretach obu osób i porównywać je.

Jeśli jesteście sprytni, możesz wypróbować kalambury i spróbować opowiedzieć dowcipy lub poprowadzić dyskusję.

Weź też pod uwagę zabawę w biuro podróży. Możesz wybierać miejsca, w które chcielibyście się wybrać, tworzyć listy zwiedzania, wymyślać podróże, a nawet dowiadywać się, jakie produkty kupować w podróży!

Reklama

Istnieją wiele innych możliwości, aby sobie urozmaicić czas wspólnie spędzony. Są to takie rzeczy jak zabawa w posiadanie własnych zawodów, wymyślanie opowieści, gra w detektywa, bawienie się po kryjomu, gra w gry planszowe, psychiczne lub intelektualne, a nawet tworzenie swoich indywidualnych projektów. Tak więc cokolwiek byście nie zdecydowali się zrobić, jest to doskonały sposób na wspaniały czas spędzony z dzieckiem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama