Kontrowersyjne diety odchudzające – dieta tasiemcowa

Dieta tasiemcowa jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych diet wymyślonych przez człowieka. Absolutnie nie jest polecana przez lekarzy. Jedynie „pozytywy” diety, to opinie kuracjuszek na forach internetowych – nie warto jednak iść tą drogą i wierzyć w dobre efekty. Firmy zajmujące się sprzedawaniem „tabletek” służących rozpoczęciu diety tasiemcowej, mają szeroki udział w rozpowszechnianiu w Internecie nieprawdziwych informacji nt. skuteczności diety. Tzw. „kupowanie komentarzy” nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym w internetowym marketingu.

Tabletki i ampułki z tasiemcem

Rozpoczęcie stosowania „diety” to zakup pigułek z główką nieuzbrojonego tasiemca (w ofertach nieuzbrojonego, ale w rzeczywistości nie wiemy „co łykamy” tak naprawdę). Ponieważ jedna tabletka może nie wystarczyć, aby pasożyt „zamieszkał” w jelitach przyjmującej osoby, zaleca się więc stosowanie jednej pigułki dziennie przez określony czas. Organizm osoby stosującej taką „dietę” staje się miejscem hodowli tasiemców. Osoby zarażone tasiemczycą tracą na wadze przez rozwój tej niebezpieczniej dla zdrowia i życia choroby.

Historia diety tasiemcowej – plotki i fakty

Dieta rozwijała się już w latach 30. Ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, w Hollywood. Młode kobiety starające się zaistnieć na deskach teatrów i w telewizji, próbowały odchudzać się w ten szybki, ale tragiczny w skutkach, sposób. Większość ampułek odchudzających pochodzi podobno z Chin, gdzie tasiemce wykorzystywane do późniejszych „terapii” hoduje się w jelitach świń, krów, psów i innych zwierząt przydomowych. Wydalone tasiemce następnie są używane jako te, które obrabia się w celu stworzenia ampułki do połknięcia dla osoby, która chce je świadomie wprowadzić do swojego organizmu. Plotki głoszą, że diecie takiej poddawała się między innymi Angelina Jolie i inne gwiazdy współczesnej sceny Hollywood. Informacje te pozostają jednak tylko w sferze plotek i wiadomości z szukających sensacji tabloidów.

Skutki tasiemczycy – choroby wywoływanej tasiemcem

Tasiemczyca jest jedną z bardziej zagrażających zdrowiu chorób pasożytniczych. Wyniszcza organizm, znane są przypadki śmierci osób z wygłodzenia i wycieczenia organizmu, nie tylko po zastosowaniu diety tasiemcowej, ale również zarażonych bez własnego świadomego udziału. Zarazić można się tasiemcem nieuzbrojonym i uzbrojonym. Człowiek może być zarówno żywicielem bezpośrednim, jak i pośrednim – biorąc tabletkę „z tasiemcem” nie wiadomo w jakiej formie przyjmujemy tego pasożyta. Zarażenie wągrami daje możliwość wykształcenia tasiemca dojrzałego, połknięcie „główki” tasiemca, co opisywane jest przy tego typu diecie, również będzie oznaczało rozwinięcie się tasiemca dojrzałego. Nie wiadomo jednak, czy w tabletkach takich nie stosuje się raczej jaj tasiemców, co powodowałoby stanie się żywicielem pośrednim. Zostanie żywicielem pośrednim, szczególnie w przypadku tasiemca uzbrojonego czy bąblowego, jest stanem niezwykle zagrażającym życiu. Zarażenie jajami powoduje powstawanie w mięśniach wągrów tasiemca, które odżywiają się mięsem mięśni, upośledzając ich czynność i powodując ból. Wągry mogą rozwijać się również w narządach wewnętrznych: sercu, wątrobie, płucach czy w mózgu.

Objawy tasiemczycy i leczenie

Objawami tasiemczycy są przede wszystkim: szybkie chudnięcie i osłabienie, a do tego nudności, wymioty, biegunki na przemian z zaparciami i częste bóle brzucha. Leczenie polega jedynie na leczeniu farmakologicznym. Wymaga wcześniejszej wizyty u lekarza specjalisty i badania kału. Zbadane powinny zostać również inne osoby, które mieszkają z osobą zarażoną – rodzina czy współlokatorzy.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł