Kotlety schabowe
Canva.com

Chcesz przygotować schabowe, a nie masz tłuczka? Sprawdź, czym go zastąpić

Chcecie przyrządzić kotlety schabowe, lecz w kuchni nie macie tłuczka? Wciąż możecie zrobić pyszne i delikatne kotlety na obiad. Wystarczy, że zastosujecie proste triki, pozwalające przygotować mięso z wykorzystaniem narzędzi, które macie w domu. Podpowiadamy, jak możecie sobie pomóc.
Reklama

Wiadomo, że kotlety najlepiej rozbija się za pomocą metalowego kratkowanego tłuczka. Tylko ten sposób zapewni mięsu właściwą strukturę. Jeśli jednak nie dysponujemy tym narzędziem nie musimy od razu rezygnować z przygotowania schabowego na obiad. Poradzimy sobie także bez odpowiedniego sprzętu.

Jak przygotować schabowe bez użycia tłuczka?

Istnieje kilka metod na wybrnięcie z tej sytuacji. Pierwszą z nich jest użycie zwykłej deski do krojenia. Jednak nie układajcie na niej kotletów, tylko uderzajcie nią w mięso, formując zgrabnego kotleta. Sposób ten nie jest zbyt dogodny, ponieważ musimy użyć torebki foliowej, aby nie zanieczyścić blatu czy deski.

Kotlety schabowe
Canva.com

W rozbiciu mięsa pomóc może też twarda butelka napełniona wodą.

Reklama

Wystarczy uderzać nią w mięso. Może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie - i trzeba to robić uważnie, aby nie pękła - ale powinno przynieść oczekiwany rezultat. Bardziej bezpieczną opcją jest użycie szklanej butelki po winie. Proceder będzie podobny jak wcześniej i także nie należy ubijać zbyt intensywnie. Co ciekawe, butelka może sprawdzić się również jako wałek do ciasta.

Wałek - jeśli nim dysponujemy - także może nam posłużyć jako tłuczek do mięsa. Kawałki schabu najpierw zawijamy w foliowy woreczek, a potem umieszczamy na desce i zaczynamy uderzać wałkiem, aż otrzymamy odpowiedni kształt. Może nie jest to poręczny sposób, ale dość efektywny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama