Choinka na Święta: jodła i świerk
Canva

Najlepsza choinka to... No właśnie! Jodła? Świerk? Co wybrać?

Choinka już wybrana? Czy planujesz kupić ją kupić też przed Świętami? Sprawdź, jakie drzewko będzie najlepsze i podejmij decyzję. Choinka: jodła, czy świerk? Oto jest pytanie. Różnice są dość charakterystyczne, wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.
Reklama

Choinka — jodła czy świerk, czy sztuczne drzewko?

Jodły bardziej wytrzymałe od świerków, są też od nich droższe. Świerki za to piękniej pachną. Czy takie drzewka są lepsze od sztucznych? Na pewno pięknie się prezentują. Trzeba też pamiętać o tym, że sztuczne choinki są bardzo niezdrowe dla środowiska, które i tak tonie w plastiku.

Choinka ze świerku

Świerk cudownie pachnie i dla tych, którzy uwielbiają zapach choinki, będzie dobrym wyborem. Nie jest też szczególnie drogi, jego trwałość jest niestety mniejsza niż jodły.

Choinka z jodły

Stoi dłużej niż świerk, nie pachnie tak pięknie, może to być jednak pewien plus, dla osób, które są wrażliwe na intensywne zapachy.

Gałęzie jodły naszykowanej na Święta.
Canva

Jak dbać o choinkę?

Nie może być przegrzana, pamiętaj, żeby nie stawiać drzewka koło kaloryferów. Jeśli chcesz mieć w domu żywą choinę, zastanów się, jaka temperatura panuje w Twoim mieszkaniu. Nie powinna bowiem przekraczać 20 stopni Celsjusza.

Choinka cięta czy w doniczce?

Jeśli uważasz, że lepsza jest choinka w doniczce, bo można ją zasadzić, to niestety nie zawsze tak jest. Jeśli drzewko nie zostało prawidłowo przygotowane do zasadzenia w ziemi, to po prostu zwiędnie.

Cięte choinki (oczywiście z legalnej plantacji) są hodowane specjalnie do ścięcia. Nikt nie niszczy drzew z prawdziwego lasu.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama