Dziecko nie chce spać, przeciąga się i ziewa.
Canva

Dziecko nie może zasnąć? Ogranicz te rzeczy!

Nadchodzi wieczór, chcesz odpocząć, zrelaksować się po ciężkim dniu... a Twoje dziecko nie może zasnąć. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Jeśli wprowadzisz kilka zmian w waszej rutynie, efekty mogą Cię zaskoczyć!
Reklama

Dziecko nie chce spać? A kiedy dajesz witaminę D?

Pamiętaj, żeby nie podawać dziecku witaminy D po południu. Zaburza ona wytwarzanie melatoniny przez co, może utrudniać zaśnięcie. Najlepszy moment na podanie tego suplementu diety, to poranek.

Ogranicz cukier wieczorem

Dzieci, tak samo ja dorośli, są różni. Na niektórych więcej cukru nie ma żadnego wpływu, a na innych podziała pobudzająco. Jeśli Twoje dziecko biega wieczorem i w nocy, jak nakręcone, upewnij się, że wszystko w porządku z jego dietą.

Kiedy dziecko nie może zasnąć, ogranicz dostęp do elektroniki

Tak naprawdę minimum 2 godziny przed snem, zarówno dorośli, jak i dzieci powinni odłożyć telefony, tablety czy zrezygnować z telewizji. Elektroniczne sprzęty tego typu emitują niebieskie światło, które utrudnia zasypiania oraz sprawia, że sen jest gorszej jakości.

Dziecko nie śpi i stoi w łóżeczku.
Canva

Czy w ciągu dnia nie było za dużo wrażeń?

Czasem wydaje się, że im bardziej intensywny dzień, tym bardziej dziecko będzie wieczorem zmęczone i szybciej padnie. Niestety nie zawsze jest to prawda, czasem nadmiar atrakcji nie pozwala się wyciszyć.

Jeśli dziecko nie może zasnąć, staraj się prowadzić wieczorną rutynę

Kąpiel, przytłumione światła, wspólne czytanie książek, albo opowiadanie sobie tego jak minął dzień. To może być też słuchanie kołysanek.

Ważne jest też, żeby w ciągu dnia były różne stałe elementy. Dziecko musi wiedzieć, że po całym dniu, nadchodzi pora pójścia do łóżka.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama