Kuchnia węgierska
Canva.com

Gulasz, leczo i wino - odkryj tajemnice kuchni węgierskiej. Wszystko, co warto wiedzieć

Węgierskie potrawy są często obfite i sycące, a w ich skład wchodzi wiele różnych mięs, warzyw i przypraw. Częstymi składnikami kuchni węgierskiej są papryka, kwaśna śmietana i marynowane warzywa.
Reklama

Jaka jest kuchnia węgierska?

Kuchnia węgierska jest unikalną mieszanką wielu różnych wpływów. Historyczne związki tego kraju z Cesarstwem Austro-Węgierskim zaowocowały kuchnią, która jest mieszanką smaków Europy Środkowej i Wschodniej.

Kuchnia węgierska
Canva.com

Tradycyjne węgierskie potrawy to gulasz, czyli gulasz z wołowiną, papryką i innymi przyprawami; paprykarz z kurczaka, czyli danie z kurczaka gotowane w sosie śmietanowym na bazie papryki; oraz töltött káposzta, czyli faszerowane liście kapusty z różnymi nadzieniami.

Reklama

Desery węgierskie są często bogate i treściwe, często zawierają owoce, czekoladę i śmietanę. Popularne desery to Dobos torte - warstwowe ciasto z czekoladą i karmelem; strudel - ciasto z owocami lub serem; oraz kürtőskalács - cynamonowo-cukrowe ciasto.

Przyprawy kuchni węgierskiej

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech kuchni węgierskiej jest stosowanie przypraw. Podczas gdy w kuchni krajów sąsiadujących z Węgrami przeważa czosnek i papryka, w kuchni węgierskiej używa się wielu innych przypraw, by stworzyć jej charakterystyczny smak. Do najczęściej używanych przypraw w kuchni węgierskiej należą kminek, kminek i papryka.

Kminek jest używany do przyprawiania wielu potraw, od zup i gulaszów po wypieki.
Reklama
Kminek to kolejna popularna przyprawa, którą często stosuje się do gulaszu i innych obfitych dań. Papryka, oczywiście, jest podstawą kuchni węgierskiej i jest używana do nadawania smaku i koloru wielu potrawom. Inne przyprawy powszechnie używane w kuchni węgierskiej to goździki, koper i koper włoski. Przyprawy te nadają wyjątkowy smak takim potrawom jak paprykarz z kurczaka czy gulasz wołowy.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama