Jajko w koszulce
Canva.com

Jajko w koszulce. Jak zrobić idealne śniadanie?

Wyobraź sobie chrupiącą grzankę, pyszne wypływające żółtko i pasta guacamole - czy tak wygląda Twoje idealne, zdrowe śniadanie? Jeśli tak, to koniecznie dowiedz się jak zrobić pyszne jajka w koszulce na dzień dobry!
Reklama

Jajko w koszulce krok po kroku

Przygotowanie jajka w koszulce wcale nie jest trudne. Zasadniczo każdy może zostać mistrzem jajek w koszulkach i dodać je do wiosennych sałatek oraz serwować z awokado lub szparagami.

Na początku zagotowujemy aż do wrzenia wodę w średnim garnku. Warto dodać odrobinę octu - 1 łyżeczka, aby jajko zachowało ładny kształt. Jajka rozbijamy i wykładamy na podstawkę. Energicznie mieszamy wodę i doprowadzamy do wirowania w garnku.

Nad powierzchnią wody wylewamy jajko. Delikatnie mieszamy wodę i po 203 minutach nasze jajo w koszulce jest gotowe. Białko jest ścięte i o nierównych kształtach, a w środku żółtko idealnie kremowe i płynne. Jajko wyciągamy za pomocą łyżki z dziurkami. Najlepiej umieścić je na ręczniku papierowym.

Strzępki białka w wodzie

Jajko w koszulce
Canva.com

W trakcie gotowania jajek w koszulce istnieje dużo prawdopodobieństwo, że na wodzie pojawią się strzępki białka. Zasadniczo to istotne, abyśmy dobrze mieszali wodę w garnku w trakcie gotowania naszych jaj w koszulce. Przerywamy wstążki białka łyżką.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama