Kołdra
Canva.com

Jak prawidłowo wyprać kołdrę w pralce?

Dla zachowania pełnej higieniczności miejsca do spania i tym samym zapewnienia sobie zdrowego snu niezbędne jest to, by regularnie prać używaną kołdrę. Niewiele osób zechce podjąć się tego zadania na własną rękę, bo jednak dużo wygodniej i szybciej po prostu wrzucić taką kołdrę do pralki i więcej się nią nie przejmować, a zarazem mieć pewność, że zostanie dobrze oczyszczona. No to jak wyprać kołdrę w pralce, aby jej nie zniszczyć?
Reklama

Oto podstawowe zasady, których zawsze należy się trzymać przy wykonywaniu prania.

Jeżeli kołdra jest choć trochę uszkodzona, czyli ma w swoim materiale jakąkolwiek dziurkę albo zadarcie, bezpieczniej jednak oddać ją do pralni lub spróbować delikatnie przeczyścić ją ręcznie, albowiem wrzucenie jej do pralki w takim stanie może zaskutkować (i prawdopodobnie tak będzie) totalnym przerwaniem materiału i całkowitym zniszczeniem produktu.

Do prania różnych wyrobów można użyć różnych zróżnicowanych preparatów. W Polsce największą popularnością jeszcze do niedawna cieszyły się klasyczne proszki, jednakże lepsze od nich są płyny, które mają korzystniejszy wpływ na włókna, zwłaszcza te naturalne, w których proszek mógłby się niestety osadzić, jeżeli nie zostałby w pełni rozpuszczony w wodzie. Najlepsze będą zresztą płyny przeznaczone do prania tkanin delikatnych. Trzeba też uważać na to, w jakich ilościach się je stosuje. Duża ilość płynu nie musi być równoznaczna z wyższą efektywnością czyszczenia.

Ważna jest etykietka

Kołdra
Canva.com
Reklama

Pranie kołdry w pralce powinno uwzględniać zastosowanie się do zaleceń producenta, z którymi należy się zapoznać jeszcze przed umieszczeniem kołdry w pralce, sprawdzając je na metce doszytej do kołdry. Jeżeli tej metki już dawno przy kołdrze nie ma, najlepiej oprzeć się na pewnych podstawowych zasadach. Kołdry powinny być prane w stosunkowo niskich temperaturach i na niskich obrotach, by nie zrobić im krzywdy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama