Kołdra puchowa
Canva.com

Tego nie rób z kołdrą puchową. Szybko zniszczysz materiał

To, pod jaką kołdrą przesypiasz każdą noc, może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość tego snu i na to, czy rano obudzisz się wypoczęty i zregenerowany, czy może właśnie wstaniesz w złym nastroju i bez energii do tego, by cokolwiek zrobić. Kołdry puchowe są przyjemne w użyciu, ale są też zarazem mocno wymagające. Jak więc powinieneś się z nimi obchodzić i w jaki sposób powinieneś o nie dbać, by jak najdłużej cieszyć się ich znakomitą kondycją oraz charakterystycznymi dla nich własnościami?
Reklama

Kołdrę od czasu do czasu na pewno powinieneś przeprać.

Nie rób tego zbyt często, by nie zniszczyć tworzącego ją materiału i nie doprowadzić do jego przerwania, co skutkowałoby wypadnięciem puchowego wypełnienia, ale gdy widzisz już, że kołdra ewidentnie mocno się zanieczyściła, zdecydowanie powinieneś wrzucić ją do pralki. Jeszcze przed wykonaniem tego kroku upewnij się w tym, że kołdra rzeczywiście może być czyszczona w pralce. Wszelkie informacje na ten temat powinieneś znaleźć w dołączonej do niej metce lub - ewentualnie - na stronie producenta w szczegółowym opisie produktu (taki opis możesz też znaleźć na różnych innych stronach mających tę samą kołdrę puchową w sprzedaży).

Kołdry puchowe powinny być i regularnie prane, i regularnie wietrzone.

Reklama
Kołdra puchowa
Canva.com

Jeżeli mieszkasz w domu, masz idealne warunki do tego, by po prostu raz w tygodniu, a może nawet i częściej, przewiesić kołdrę na zwykłym sznurze do bielizny i pozostawić ją tam na jedną lub dwie godziny. Rób to niezależnie od pory roku, o ile oczywiście nie pada deszcz czy też śnieg. Zimą i późną jesienią oraz zawsze wtedy, gdy ewidentnie zrobi się już znacznie chłodniej, możesz po prostu skrócić czas wietrzenia kołdry, by nie wystawiać jej na zbyt długi kontakt z mroźnym powietrzem, który mógłby jednak okazać się dla niej średnio korzystny.

Na sam koniec pamiętaj jeszcze o tym, że zawsze masz taką możliwość, by poddać puchowe kołdry kompleksowej regeneracji. Usługę tę oferuje coraz więcej firm. A choć nie jest ona tania, wciąż jej cena wypada korzystniej niżeli cena zakupu nowej puchowej kołdry.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama