Atak serca
Canva.com

Jak zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia? Wszystko zależy od Ciebie

Wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu, więc powinniśmy wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za własny stan zdrowia. Jeżeli nie jest on najlepszy i narzekamy na coraz więcej problemów, oznacza to, że coś robimy źle, czyli np. źle się odżywiamy, mamy za mało ruchu albo nie dbamy o jakościowy odpoczynek.
Reklama

Zdrowy styl życia zapewni nam efektywną profilaktykę chorób układu krążenia, które nieleczone i pozostawione same sobie mogą doprowadzić nas do poważnych konsekwencji, z jakimi nigdy nie chcielibyśmy się zmierzać.

Najpierw dieta.

Ona jest tutaj najważniejsza, bo ona może albo uchronić nas przed chorobami układu krążenia, albo zwiększyć prawdopodobieństwo, że te choroby rzeczywiście u nas wystąpią. Unikajmy spożywania przetworzonych potraw. Oczywiście, jeśli sięgniemy po mrożoną pizzę raz na kilka tygodni, a co parę dni pozwolimy sobie na małego batonika, nic złego się nie stanie, ale ogólnie rzecz biorąc na co dzień wybierajmy pokarmy naturalne i wysoko odżywcze, zawierające zdrowe tłuszcze, odpowiednią ilość białka i węglowodany złożone, a także całe mnóstwo witamin i substancji mineralnych.

Reklama

Zdrowy styl życia zapewni nam także odpowiednia porcja aktywności fizycznej.

Atak serca
Canva.com

Aktywności umiarkowanej, ale systematycznej, którą zajmiemy się przynajmniej trzy, a idealnie by było cztery lub pięć razy w tygodniu. Ćwiczmy tyle, w jakim stopniu pozwala nam nasz organizm. Stopniowo przyzwyczajajmy go do ruchu i nie oczekujmy od siebie nie wiadomo jak dużo, jeżeli do tej pory dniami i nocami leżeliśmy na kanapie. Dobrą aktywnością dla zdrowia są nawet względnie szybkie spacery.

Reklama

Gdy marsz przestanie nam wystarczać, możemy przerzucić się na trucht, ćwiczenia siłowe, jogę, pilates czy jeszcze coś innego.

Choroby układu krążenia są tymi chorobami, które atakują nas zdecydowanie najczęściej i potrafią okazać się dla nas najgroźniejsze. Próbujmy się przed nimi wystrzegać za sprawą prowadzenia zdrowego stylu życia, uwzględniającego dobrą i mądrą dietę oraz regularną, ale umiarkowaną aktywność fizyczną.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama