Maseczka do twarzy
Canva.com

Mandarynkowa maseczka do twarzy. Zrób ją w domu i zapomnij o drogeryjnych hitach

Tradycyjne drogeryjne kosmetyki warto zastąpić od czasu do czasu produktami domowymi, wykonanymi z różnych naturalnych i ogólnodostępnych składników. Maseczka z mandarynki na twarz znakomicie zregeneruje podrażnioną skórę, odżywi ją od wewnątrz i od zewnątrz, a także zadba o jej fakturę.
Reklama

Dobry efekt powinien być widoczny już po jednorazowym użyciu specyfiku, jednakże najlepsze rezultaty osiągnie się oczywiście wtedy, gdy będzie się korzystać z tej maski regularnie, używając jej przynajmniej raz w tygodniu.

Jak zrobić maseczkę z mandarynek?

Mandarynki do sałatki.
Canva

W mandarynkowej maseczce na twarz główną rolę odgrywa oczywiście sok z mandarynek. Należy go wycisnąć z jednej lub dwóch mandarynek albo też kupić w gotowej wersji, by od razu przygotować jakąś większą ilość produktu.

Reklama

Kwaskowy sok powinien zostać połączone z dwoma dużymi łyżkami zmielonych płatków owsianych (można też użyć od razu mąki owsianej), łyżką oliwy z oliwek oraz łyżką naturalnego i w miarę płynnego miodu. Dodatkowych właściwości nawilżających dostarczy witamina E. Najlepiej kupić po prostu gotowe zawierające ją kapsułki i zawartość dwóch z nich umieścić w przygotowywanej papce, aby była ona jeszcze bardziej wartościowa i nabrała wyjątkowych zdolności do głębokiego i intensywnego odżywienia naskórka.

Doskonałe oczyszczenie

Przygotowana w ten sposób mandarynkowa maseczka na twarz powinna zostać nałożona na oczyszczoną i osuszoną skórę. Trzeba oczywiście dać jej czas na to, by zdołała ona dobrze zadziałać, w tym celu utrzymując ją na skórze twarzy przez przynajmniej piętnaście minut, a potem spłukując obficie ciepłą wodą i nakładając na twarz ulubiony krem nawilżający.

Reklama

Mimo iż jest to typowa maseczka na twarz, w rzeczywistości można jej użyć śmiało także na innych partiach skóry. Przy stosowaniu jakikolwiek maseczek do cery zawsze warto także przeciągnąć je delikatnie na skórę występująca na szyi oraz dekolcie, albowiem w tych miejscach naskórek wymaga zwykle jeszcze głębszej regeneracji, którą trzeba mu jakoś zapewnić.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama