mdłości w ciąży

Masz mdłości i podejrzewasz, że to zatrucie? Te domowe sposoby pomogą

Nudności to jeden z najczęstszych efektów ubocznych ciąży. Mogą się one również zdarzyć, gdy nie jesteś w ciąży, a nawet w czasie, gdy po prostu za dużo zjadłaś. Nudności mogą być spowodowane przez wiele różnych rzeczy, w tym chorobę lokomocyjną i zatrucie pokarmowe. Jeśli regularnie odczuwasz mdłości, ważne jest, aby wskazać ich przyczynę, aby nie stały się one problemem w przyszłości. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków na nudności, które nie wymagają przyjmowania leków!
Reklama

Jedz imbir

Imbir jest naturalnym środkiem przeciwko mdłościom i może być żuty lub zaparzany w gorącej wodzie jako herbata. Imbir działa dobrze sam w sobie, ale może być również dodany do potraw takich jak stir-fry, zupy i gulasze.

Imbir jest również wysoki w witaminę C i magnez, które pomagają zmniejszyć nudności.

Pij herbatę z mięty pieprzowej

Herbata z mięty pieprzowej jest naturalnym środkiem przeciwskurczowym, co oznacza, że może pomóc zmniejszyć nasilenie skurczów żołądka i nudności. Do zaparzenia herbaty z mięty pieprzowej będziesz potrzebować:

Aby przygotować herbatę: Umieść suszone lub świeże liście mięty pieprzowej w czajniczku lub innym naczyniu żaroodpornym, dodaj wrzącą wodę i pozwól parzyć przez 5 minut. Przecedzić przez sitko o drobnych oczkach do filiżanek, posłodzić według uznania miodem lub cukrem, podawać na gorąco! Może się okazać, że na początku wystarczy jedna filiżanka dziennie, ale stopniowo zwiększaj spożycie, aż w razie potrzeby będziesz pić trzy filiżanki dziennie.

Spróbuj soku z cytryny z ciepłą wodą

Jednym z najłatwiejszych domowych środków na nudności jest sok z cytryny, który jest naturalnym środkiem zobojętniającym, który może pomóc złagodzić żołądek. Cytryny są również dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wzmocnić układ odpornościowy i zwalczać infekcje.

Aby to remedium działało dobrze, będziesz chciał zmieszać sok z cytryny z ciepłą wodą i miodem. Ciepła temperatura wody pomoże ukoić Twój żołądek, a jednocześnie pomoże rozbić jedzenie, które utknęło w gardle lub przełyku (rurce łączącej usta z żołądkiem). Mieszanie go z miodem sprawi, że będzie smakował lepiej niż zwykła kwaśność!

Reklama

Zwracaj uwagę na wyzwalacze pokarmowe

Jeśli doświadczasz mdłości, zwróć uwagę na rodzaje pokarmów, które je wywołują. Niektórzy ludzie odczuwają poranną chorobę tylko rano, a inni mają mdłości przez cały dzień. Jeśli zauważysz pewien schemat, kiedy masz mdłości, spróbuj unikać określonych pokarmów przed lub po tym okresie (np. nie jedz śniadania o 10 rano).

Jeśli masz problemy z regularnym jedzeniem lub nie tolerujesz niektórych posiłków, spróbuj uzupełniać posiłki napojami, takimi jak smoothie lub soki, zamiast pokarmów stałych, dopóki nie ustąpią mdłości.

Spróbuj zastosować aromaterapię

Aromaterapia to świetny sposób na zwalczanie mdłości i łatwo ją wykonać w domu. Możesz użyć inhalatora lub dyfuzora (urządzenia, które rozprasza olejki eteryczne w powietrzu), aby wypełnić pokój swoim ulubionym zapachem, który może pomóc Ci się uspokoić i zrelaksować ciało.

Reklama

Niektóre zapachy, które są znane z tego, że pomagają na nudności to lawenda, mięta pieprzowa i rozmaryn; jednak każdy zapach, który sprawia, że czujesz się lepiej, będzie działał po prostu dobrze!

Nudności to częsty objaw, a istnieje wiele sposobów na ich zwalczenie, które nie wymagają stosowania leków. Jeśli czujesz się źle, wypróbuj niektóre z tych domowych środków!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama