Miskant chiński
Canva.com

Miskant chiński - ozdobna trawa z Azji. Uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

Miscanthus sinensis, czyli miskant chiński to przepiękna trawa ozdobna, która naturalnie obrasta brzegi azjatyckich rzek i jezior. Roślina może sięgać nawet 3 m wysokości. Jak zadbać o miskant we własnym ogrodzie, aby zawsze zachwycał pięknym kwiatostanem?
Reklama

Miskant chiński to nic innego jak zielona trawa kępkowa. Od początku sierpnia, aż do końca września możemy podziwiać gęsty, srebrzysty kwiatostan złożony z drobnych, delikatnych kłosów.

Uprawa i pielęgnacja piękności z Azji

Miskant chiński
Canva.com

Azjatycka trawa jest bardzo łatwa w uprawie i zasadniczo może w naszym ogrodzie rosnąć przez wiele lat. Miskant lubi słoneczne stanowiska oraz żyzną, bardzo wilgotną i przepuszczalną glebę. Warto wiedzieć, że trawa nie toleruje zbyt mokrej ziemi, ale także nie lubi suchego podłoża. Ciekawostką jest fakt, że roślina doskonale radzi sobie nawet w warunkach miejskich, także w zanieczyszczonym środowisku.

Na zimę powinniśmy związać pędy sznurkiem i okryć. Nie ścinajmy suchych pędów miskanta nawet, gdy zbliżają się mroźne noce. Suche liście odcinamy tylko na wiosnę.

Reklama

To bardzo potrzebny zabieg ogrodniczy. Miskanty chińskie możemy rozmnażać wegetatywnie poprzez podział kępek. Nowe sadzonki można pozyskać także z nasion miskanta.

Zastosowanie trawy ozdobnej

Miskant chiński
Canva.com

Piękna, azjatycka trawa ozdobna ma bardzo atrakcyjny kwiatostan i może stanowić ozdobę w dużych ogrodach chińskich. Wysokie odmiany miskanta idealnie sprawdzą się jako delikatny żywopłot. Można je także posadzić na rabatach pośród popularnych bylin - astrów, liliowców, rudbekii oraz dzielżanów.

Reklama

Miskanty o wysokości 60 cm mogą również być uprawiane w doniczkach.

Miskant chiński pięknie będzie się prezentować w naturalistycznym ogrodzie oraz żwirowym. Kwiatostany miskanta również nadają się na rustykalne, suche bukiety. To doskonały pomysł na zimową ozdobę do każdego wnętrza.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama