6 pomysłów na prezent na dzień babci

Najlepsze pomysły na prezenty DIY dla babci. Jak zrobić naturalne kule do kąpieli i piękną ramkę?

Prezenty DIY to znakomity sposób na to, by sprawić drugiej osobie wielką przyjemność bez wydawania fortuny. Jeżeli długo myślałeś o tym, jaki prezent na dzień babci kupić i na razie nie udało Ci się niczego szczególnego wymyślić, zamiast przeznaczać pieniądze na kolejne kubki i filiżanki, które potem tylko leżą w szafkach i się kurzą, przygotuj coś samodzielnie, co za sprawą sposobu wykonania nabierze wyjątkowej wartości i na pewno zostanie mocno docenione przez Twoją babcię.
Reklama

Nawet bez żadnego szczególnego talentu do rękodzieła jesteś w stanie przygotować fantastyczne naturalne kule do kąpieli o odprężającym zapachu lawendy. Jak to zatem zrobić?

Fantastyczne kule do kąpieli DIY

Najpierw umieść w miseczce pół szklanki skrobi kukurydzianej, jedną szklankę sody oczyszczonej oraz po trzy łyżki soli Epsom i kwasku cytrynowego. W drugim naczyniu zamieszaj składniki mokre, czyli solidną łyżeczkę olejku lawendowego i łyżeczkę dowolnego drugiego olejku o wybranym przez ciebie zapachu. Wymieszaj ze sobą zawartości obu miseczek, przelej miksturę do specjalnych foremek i następnie pozostaw do wyschnięcia. Jeżeli chcesz, by kule do kąpieli miały ciekawszy kolor, możesz dodać do nich odrobinę fioletowego lub różowego barwnika do żywności.

Piękna ramka na wspomnienia

Znakomitym prezentem na dzień babci będzie również samodzielnie wykonana ramka, którą przygotujesz z kawałka drewna, pokrytego bejcą i pomalowanego na dowolny kolor.

Reklama

Dodatkowymi zdobieniami będą tutaj różne dżety czy też naszywki, które możesz po prostu przyczepić bezpośrednio do drewnianych beleczek przy pomocy kleju na gorąco. Tak naprawdę ważniejsza od wyglądu ramki jest jej zawartość, czyli to, jakie zdjęcie w niej umieścisz. Koniecznie powinna to być fotografia, na której pojawisz się wraz ze swoją babcią i to najlepiej w sytuacji, którą oboje bardzo dobrze wspominacie i do której lubicie wracać.

Oczywiście w prezenty na dzień babci typu DIY trzeba włożyć trochę pracy własnej, ale ta praca zawsze popłaca, bo widok rozradowanej twarzy babci jest po prostu bezcenny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama